VII PROPERTY FORUM Warszawa – Rynki Regionalne nabierają na znaczeniu!

Rynki regionalne nabierają na znaczeniu. Charakteryzują się coraz lepszą infrastrukturą, która w logistyce odgrywa bardzo dużą rolę. Rośnie też dostępność pracowników, a to główne elementy, skłaniające nas deweloperów do coraz większych inwestycji na rynkach lokalnych – mówi Tomasz Lubowiecki, prezes 7R.
Nasza historia też pokazuje ten trend. W Gdańsku staliśmy się bardzo szybko liderem rynku magazynowego, w Krakowie również –  nasz projekt w dwa lata rozrósł się do 180 tys. mkw., a to naprawdę bardzo szybkie tempo rozwoju – mówi Tomasz Lubowiecki, prezes 7R.
Jak zaznacza, firma zainteresowana jest obecnie rynkiem bielskim, gdzie jeszcze we wrześniu br. rozpocznie się nowa inwestycja. – Na początek będzie liczyć 30 tys. mkw., a docelowo ok. 100 tys. mkw. Widzimy tu coraz większe perspektywy rozwoju – podkreśla prezes 7R.
– 7R z natury rzeczy jest inwestorem na rynkach regionalnych, choć przyglądamy się też rynkom kluczowym – myślę tu o Polsce Centralnej i Śląsku. Planujemy też inwestycje w Poznaniu. Przyznam jednak, że doceniamy rynki lokalne, bo dla nas, jak mówił Jeremi Przybora „jest urok w średnich miastach” i tego się trzymamy – mówi Tomasz Lubowiecki, prezes 7R.

Zródło: PROPERTYNEWS

 

 

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

7R S.A. Sponsorem tytularnym 1 ligowej drużyny siatkarek!

 

Od nowego sezonu drużyna będzie występowała pod nazwą 7R Solna Wieliczka.
Siatkarki mają na swoim koncie wiele sukcesów sportowych- awans do I ligi i awans do 1/8 Pucharu Polski.

7R zawsze chętnie wspiera lokalne inicjatywy, szczególnie te związane ze sportem. Jest to spójne z wartościami naszej organizacji. Zarówno zarząd, jak i pracownicy firmy czynnie uprawiają sport i systematycznie biorą udział w różnego rodzaju zawodach. Wraz z realizacją inwestycji na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej, około dwa lata temu zaczęliśmy wspierać 1 ligową kobiecą drużynę siatkarską z Wieliczki, WTS Solna. Jesteśmy dumni, że awans do 1 ligi siatkarki Solnej wywalczyły sobie już w pierwszym roku istnienia drużyny. Ambicja i dynamiczny rozwój drużyny bardzo nam zaimponował. Cieszę się, że od tego sezonu drużyna będzie występować w barwach 7R – mówi Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R S.A.
To dla nas wspaniała chwila. Ciężka praca wykonywana przez wszystkich działaczy Klubu w ciągu dwóch ostatnich lat przyniosła ogromny efekt. Dzięki wsparciu firmy 7R staniemy się jeszcze mocniejszą i bardziej rozpoznawalną marką na siatkarskiej mapie Polski.- powiedział prezes 7R Solnej, Mariusz Tyrański. Ogromne podziękowania dla Pana Tomasza Lubowieckiego i całego Zarządu Spółki za pomoc i jednocześnie zaufanie jakim nas obdarzyli. Dołożymy wszelkich starań, aby zespół w nadchodzącym sezonie walczył o najwyższe cele.- dodał wiceprezes Jerzy Grabka.

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

AUTO – GUM wynajmuje 12 000 mkw. powierzchni w Centrum Logistycznym 7R pod Krakowem

7R podpisało umowę z krakowską hurtownią Auto-GUM na wynajem 12 tys. mkw. powierzchni w powstającym Centrum Logistycznym Kraków – Kokotów V.
Piąty obiekt w parku logistycznym 7R pod Krakowem będzie oferował 27 tys. mkw. powierzchni magazynowej na wynajem. Podobnie, jak poprzednie inwestycje, tak i ten magazyn 7R jest w znacznej części skomercjalizowany na długo przed oddaniem do użytku. Firma Auto-GUM zdecydowała się na najem 12 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Deweloper zaproponował rozwiązania spełniające wymagania firmy związane ze specyfiką jej działalności. Auto-GUM jest jednym z największych dystrybutorów opon, akumulatorów i felg samochodowych w Polsce. W ciągu roku firma sprzedaje ponad 700 tys. opon. Świadczy również usługi serwisowe. Firma jest obecna na rynku od ponad 25 lat. Magazyn posiada podwyższoną odporność ogniową – ponad 4 tys. mJ/mkw. oraz tryskacze ze współczynnikiem wypływu dostosowanym do rodzaju składowanych produktów. W czerwcu br. 7R zakończyło pierwszy etap flagowej inwestycji znajdującej się w Kokotowie. Obejmował on cztery obiekty magazynowe o łącznej powierzchni 55 000 mkw. Zakończenie prac nad wszystkimi obiektami (docelowo będzie ich osiem) o łącznej powierzchni 200 000 mkw. planowane jest na rok 2019.

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Zapraszamy do głosowania na największy park logistyczny w Małopolsce

Park Logistyczny 7R Kraków Kokotów – Brzegi został nominowany do nagrody w konkursie Prime Property Prize w kategorii „Inwestycja roku na rynku powierzchni logistyczno – magazynowych” Głosować można do 10 września. Liczymy na Was!

http://www.propertynews.pl/konkurs/prime-property-prize-2017,26/

Plebiscyt Prime Property Prize jest organizowany przez redakcję propertynews.pl i ma na celu co roku wyłonić firmy, projekty oraz osoby, których działania spektakularnie wpłynęły na rozwój całej branży nieruchomości komercyjnych. Ocenie podlega jakość projektu, czas realizacji inwestycji, proces komercjalizacji, nowatorskie rozwiązania, architektura, a także wpływ oddziaływania inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu. W ubiegłym nagrodę Prime Property Prize otrzymało Centrum Logistyczne Gdańsk Kowale IV zrealizowane przez 7R.

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

7R zwiastun programu

7R w programie „Dobre,bo Polskie” emisja w czwartek 22 czerwca o godzinie 17:40 na antenie TVP3 Kraków.

Kolejne emisje – w piątek 23 czerwca o 18.00 i w najbliższą niedzielę 25 czerwca o  godzinie 10.35

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Wielkie otwarcie magazynu 7R

2 czerwca 7R świętował wielkie otwarcie Centrum Logistycznego Kraków Kokotów Brzegi. Atrakcją wieczoru był koncert zespołu Fisz Emade Tworzywo. Po raz pierwszy zaprezentowane zostało również nowe logo 7R.

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Teekanne wprowadza się do Parku Logistycznego Kraków Kokotów – Brzegi

7R oficjalnie oddał do użytku I etap Parku Logistycznego Kraków Kokotów – Brzegi. Ostatnim obiektem, który powstał w ramach tej części inwestycji i został właśnie przekazany najemcy jest zakład produkcyjny dla firmy Teekanne jednego z największych producentów herbaty w Europie.

W podkrakowskich Brzegach, na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej, 2 czerwca deweloper 7R oficjalnie otworzył I etap Parku Logistycznego Kraków Kokotów – Brzegi, w którego ramach powstały cztery magazyny na wynajem o powierzchni prawie 54 tys. mkw. Ostatni z nich, o powierzchni ponad 6 tys. mkw., właśnie przeszedł pomyślnie odbiory techniczne i został przekazany najemcy. Jest to obiekt typu „build to suit” dla firmy Teekanne. Będzie to główny zakład produkcyjny firmy w Polsce i kolejny krok milowy w jej rozwoju na polskim rynku. Oprócz części produkcyjnej, w budynku znajdzie się również powierzchnia magazynowa i biurowa oraz zaplecze socjalne dla pracowników. Budynek został zrealizowany wedle standardów, które obowiązują w zakładach produkcyjnych firmy w całej Europie.

Łącznie na terenie Wielickiej Stefy Aktywności Gospodarczej stoją już cztery magazyny na wynajem. Trzy z nich to budynki typu multi – tenant, przeznaczone dla wielu najemców pod jednym dachem. Mają one odpowiednio 13, 14 i 20,7 tys. mkw. Wśród ich najemców są m.in. firmy: Universal Express Distribution, Pekaes, Grupa Kapitałowa Specjał, JAS FBG, Excellent, PGD Polska i Rhenus Logistics.

W ostatnich tygodniach rozpoczęła się budowa piątego obiektu, który będzie oferował 27 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej na wynajem. Obecnie trwają intensywne prace projektowe i przygotowawcze nad kolejnymi dwoma budynkami na wynajem, które staną na terenie Parku Logistycznego Kraków Kokotów – Brzegi. Także jeszcze w tym roku 7R planuje rozpoczęcie budowy szóstego magazynu o powierzchni około 24 tys. mkw. Natomiast jeśli zainteresowanie wynajmem wśród firm będzie nadal tak duże, jak dotychczas, to możliwe, że jeszcze w 2017 roku ruszą pracę nad następnym magazynem o powierzchni około 26 tys. mkw. Według wstępnych założeń prace nad wszystkimi obiektami  o łącznej powierzchni blisko 200 tys. mkw. mają się zakończyć w 2019 r.

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Dwie nowe inwestycje na południu kraju w Bielsku – Białej i Siemianowicach Śląskich

7R Logistic rozpoczyna realizację dwóch nowych projektów z magazynami na wynajem na południu Polski – w Bielsko – Białej i Siemianowicach Śląskich.

Projekt  7R Logistic Beskid – Park położony jest między Czechowicami – Dziedzicami i Bielsko – Białą, zaledwie osiem kilometrów od centrum Bielsko-Białej, w bezpośrednim sąsiedztwie DK1/E75. Lokalizacja nieruchomości ułatwia szybki dojazd do najważniejszych miast aglomeracji śląskiej, a także przejść granicznych w Cieszynie i Korbielowie. W skład Beskid Parku wejdą dwa magazyny na wynajem o łącznej powierzchni blisko 30 000 mkw. Budowa Beskid Parku ruszy jeszcze w tym roku, jej zakończenie planowane jest na I kwartał 2018 r.

Inwestycja jest odpowiedzią na rosnące w tym regionie zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie magazynowe i logistyczne m.in. firm z branży automotive, a także wszystkich innych przedsiębiorstw, które działają na Podbeskidziu.

W Siemianowicach Śląskich, na działce znajdującej się w sąsiedztwie  DK94 powstanie nowoczesny magazyn na wynajem o powierzchni do 20 000 mkw.  Prowadzone są zaawansowane prace nad inwestycją, na  którą uzyskaliśmy już prawomocne pozwolenie na budowę. Obiekt dzieli zaledwie osiem kilometrów od Centrum Katowic i siedemnaście od lotniska w Pyrzowicach.
Region Górnego Śląska,  drugi w kraju pod względem zasobów powierzchni magazynowych, jest nadal jednym z bardziej konkurencyjnych obszarów pod inwestycje logistyczno – produkcyjne. Popyt na nowoczesne powierzchnie magazynowe jest generowany głównie przez operatorów logistycznych, sieci handlowe, branżę motoryzacyjną, e –commerce czy lekką  produkcję.

Bez tytułu
beskid

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

7R Logistic rozpoczyna budowę kolejnego magazynu pod Krakowem

Deweloper 7R Logistic stawia na intensywny rozwój Parku Logistycznego Kraków Kokotów – Brzegi. Właśnie ruszyła budowa piątego obiektu o powierzchni 27 000 mkw. Docelowo w Parku Logistycznym Kraków Kokotów-Brzegi ma stanąć osiem budynków o łącznej powierzchni ponad 180 tys. mkw.

Jeszcze niespełna rok temu na terenie podkrakowskich Brzegów stało jedynie Centrum Logistyczne Kraków Kokotów – Brzegi I – pierwszy z magazynów wybudowanych przez 7R Logistic. Posłużył on jako główne zaplecze logistyczne i magazynowe dla pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży. Dziś na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej stoją już cztery budynki o łącznej powierzchni 53,6 tys. mkw. i trwa budowa kolejnych. Dwa z wybudowanych obiektów to magazyny typu multi – tenant, czyli przeznaczone dla wielu najemców pod jednym dachem, mają one odpowiednio 13 i 14 tys. mkw. Trzeci magazyn to budynek typu build to suit o powierzchni ponad 5,7 tys. mkw., zrealizowany na zamówienie firmy Teekanne – jednego z największych producentów herbaty w Europie. W najbliższych dniach zostanie oddany do użytkowania czwarty magazyn o powierzchni około 20,7 tys. mkw. Jednocześnie 7R Logistic rozpoczyna budowę piątego obiektu dysponującego 27 tys. mkw. na wynajem.

– Specjalnie dla jednego z przyszłych najemców zostały przyjęte podwyższone zabezpieczenia przeciwpożarowe oraz zaprojektowane dydykowane dla planowanego asortymentu i sposobu składowana urządzenia w zakresie ochrony ppoż. Obciążenie ogniowe budynku zostało zwiększone do poziomu powyżej 4000 MJ/mkw. Zakończenie prac budowalnych i oddanie obiektu do użytkowania planujemy dokonywać etapowo w III i IV kwartale tego roku. Jednocześnie trwają prace projektowe i przygotowawcze nad kolejnymi dwoma budynkami, których budowy również mogą ruszyć jeszcze w tym roku   – zapowiada Waldemar Paszko, dyrektor ds. inwestycji 7R Logistic.

– Realizowane przez nas w Kokotowie magazyny cieszą się dużą popularnością wśród najemców i są w większości lub nawet w całości wynajmowane jeszcze przed ich oddaniem do użytkowania. To kolejny dowód na to, że realizowane przez nas inwestycje są atrakcyjne dla potencjalnych najemców, zarówno tych międzynarodowych, jak i lokalnych, którzy też znajdą u nas odpowiednie miejsce do rozwoju swojego biznesu – dodaje Joanna Ociepka Wojciechowska, Leasing Manager w 7R Logistic.

Finalnie deweloper ma w planach stworzenie pod Krakowem parku logistycznego o łącznej powierzchni ponad 180 000 mkw. na wynajem, dzięki czemu ma szansę stać się największym hubem logistycznym w Małopolsce. Park Logistyczny Kraków – Kokotów Brzegi to nowy punkt na mapie obiektów logistycznych, który przyciąga firmy z wielu branż m.in. spożywczej i logistycznej.

Doskonałe położenie w pobliżu autostrady A4 ułatwia prowadzenie dystrybucji produktów na cały kraj, a także do państw ościennych. To strategiczna lokalizacja w szczególności dla firm kooperujących z naszymi sąsiadami w Czechach, czy na Słowacji, a także dalej na południe Europy. Duże znaczenie ma też bliskość wschodniej obwodnicy Krakowa.

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.