7R zwiastun programu

7R w programie „Dobre,bo Polskie” emisja w czwartek 22 czerwca o godzinie 17:40 na antenie TVP3 Kraków.

Kolejne emisje – w piątek 23 czerwca o 18.00 i w najbliższą niedzielę 25 czerwca o  godzinie 10.35

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Wielkie otwarcie magazynu 7R

2 czerwca 7R świętował wielkie otwarcie Centrum Logistycznego Kraków Kokotów Brzegi. Atrakcją wieczoru był koncert zespołu Fisz Emade Tworzywo. Po raz pierwszy zaprezentowane zostało również nowe logo 7R.

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Teekanne wprowadza się do Parku Logistycznego Kraków Kokotów – Brzegi

7R oficjalnie oddał do użytku I etap Parku Logistycznego Kraków Kokotów – Brzegi. Ostatnim obiektem, który powstał w ramach tej części inwestycji i został właśnie przekazany najemcy jest zakład produkcyjny dla firmy Teekanne jednego z największych producentów herbaty w Europie.

W podkrakowskich Brzegach, na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej, 2 czerwca deweloper 7R oficjalnie otworzył I etap Parku Logistycznego Kraków Kokotów – Brzegi, w którego ramach powstały cztery magazyny na wynajem o powierzchni prawie 54 tys. mkw. Ostatni z nich, o powierzchni ponad 6 tys. mkw., właśnie przeszedł pomyślnie odbiory techniczne i został przekazany najemcy. Jest to obiekt typu „build to suit” dla firmy Teekanne. Będzie to główny zakład produkcyjny firmy w Polsce i kolejny krok milowy w jej rozwoju na polskim rynku. Oprócz części produkcyjnej, w budynku znajdzie się również powierzchnia magazynowa i biurowa oraz zaplecze socjalne dla pracowników. Budynek został zrealizowany wedle standardów, które obowiązują w zakładach produkcyjnych firmy w całej Europie.

Łącznie na terenie Wielickiej Stefy Aktywności Gospodarczej stoją już cztery magazyny na wynajem. Trzy z nich to budynki typu multi – tenant, przeznaczone dla wielu najemców pod jednym dachem. Mają one odpowiednio 13, 14 i 20,7 tys. mkw. Wśród ich najemców są m.in. firmy: Universal Express Distribution, Pekaes, Grupa Kapitałowa Specjał, JAS FBG, Excellent, PGD Polska i Rhenus Logistics.

W ostatnich tygodniach rozpoczęła się budowa piątego obiektu, który będzie oferował 27 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej na wynajem. Obecnie trwają intensywne prace projektowe i przygotowawcze nad kolejnymi dwoma budynkami na wynajem, które staną na terenie Parku Logistycznego Kraków Kokotów – Brzegi. Także jeszcze w tym roku 7R planuje rozpoczęcie budowy szóstego magazynu o powierzchni około 24 tys. mkw. Natomiast jeśli zainteresowanie wynajmem wśród firm będzie nadal tak duże, jak dotychczas, to możliwe, że jeszcze w 2017 roku ruszą pracę nad następnym magazynem o powierzchni około 26 tys. mkw. Według wstępnych założeń prace nad wszystkimi obiektami  o łącznej powierzchni blisko 200 tys. mkw. mają się zakończyć w 2019 r.

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Dwie nowe inwestycje na południu kraju w Bielsku – Białej i Siemianowicach Śląskich

7R Logistic rozpoczyna realizację dwóch nowych projektów z magazynami na wynajem na południu Polski – w Bielsko – Białej i Siemianowicach Śląskich.

Projekt  7R Logistic Beskid – Park położony jest między Czechowicami – Dziedzicami i Bielsko – Białą, zaledwie osiem kilometrów od centrum Bielsko-Białej, w bezpośrednim sąsiedztwie DK1/E75. Lokalizacja nieruchomości ułatwia szybki dojazd do najważniejszych miast aglomeracji śląskiej, a także przejść granicznych w Cieszynie i Korbielowie. W skład Beskid Parku wejdą dwa magazyny na wynajem o łącznej powierzchni blisko 30 000 mkw. Budowa Beskid Parku ruszy jeszcze w tym roku, jej zakończenie planowane jest na I kwartał 2018 r.

Inwestycja jest odpowiedzią na rosnące w tym regionie zapotrzebowanie na nowoczesne powierzchnie magazynowe i logistyczne m.in. firm z branży automotive, a także wszystkich innych przedsiębiorstw, które działają na Podbeskidziu.

W Siemianowicach Śląskich, na działce znajdującej się w sąsiedztwie  DK94 powstanie nowoczesny magazyn na wynajem o powierzchni do 20 000 mkw.  Prowadzone są zaawansowane prace nad inwestycją, na  którą uzyskaliśmy już prawomocne pozwolenie na budowę. Obiekt dzieli zaledwie osiem kilometrów od Centrum Katowic i siedemnaście od lotniska w Pyrzowicach.
Region Górnego Śląska,  drugi w kraju pod względem zasobów powierzchni magazynowych, jest nadal jednym z bardziej konkurencyjnych obszarów pod inwestycje logistyczno – produkcyjne. Popyt na nowoczesne powierzchnie magazynowe jest generowany głównie przez operatorów logistycznych, sieci handlowe, branżę motoryzacyjną, e –commerce czy lekką  produkcję.

Bez tytułu
beskid

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

7R Logistic rozpoczyna budowę kolejnego magazynu pod Krakowem

Deweloper 7R Logistic stawia na intensywny rozwój Parku Logistycznego Kraków Kokotów – Brzegi. Właśnie ruszyła budowa piątego obiektu o powierzchni 27 000 mkw. Docelowo w Parku Logistycznym Kraków Kokotów-Brzegi ma stanąć osiem budynków o łącznej powierzchni ponad 180 tys. mkw.

Jeszcze niespełna rok temu na terenie podkrakowskich Brzegów stało jedynie Centrum Logistyczne Kraków Kokotów – Brzegi I – pierwszy z magazynów wybudowanych przez 7R Logistic. Posłużył on jako główne zaplecze logistyczne i magazynowe dla pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży. Dziś na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej stoją już cztery budynki o łącznej powierzchni 53,6 tys. mkw. i trwa budowa kolejnych. Dwa z wybudowanych obiektów to magazyny typu multi – tenant, czyli przeznaczone dla wielu najemców pod jednym dachem, mają one odpowiednio 13 i 14 tys. mkw. Trzeci magazyn to budynek typu build to suit o powierzchni ponad 5,7 tys. mkw., zrealizowany na zamówienie firmy Teekanne – jednego z największych producentów herbaty w Europie. W najbliższych dniach zostanie oddany do użytkowania czwarty magazyn o powierzchni około 20,7 tys. mkw. Jednocześnie 7R Logistic rozpoczyna budowę piątego obiektu dysponującego 27 tys. mkw. na wynajem.

– Specjalnie dla jednego z przyszłych najemców zostały przyjęte podwyższone zabezpieczenia przeciwpożarowe oraz zaprojektowane dydykowane dla planowanego asortymentu i sposobu składowana urządzenia w zakresie ochrony ppoż. Obciążenie ogniowe budynku zostało zwiększone do poziomu powyżej 4000 MJ/mkw. Zakończenie prac budowalnych i oddanie obiektu do użytkowania planujemy dokonywać etapowo w III i IV kwartale tego roku. Jednocześnie trwają prace projektowe i przygotowawcze nad kolejnymi dwoma budynkami, których budowy również mogą ruszyć jeszcze w tym roku   – zapowiada Waldemar Paszko, dyrektor ds. inwestycji 7R Logistic.

– Realizowane przez nas w Kokotowie magazyny cieszą się dużą popularnością wśród najemców i są w większości lub nawet w całości wynajmowane jeszcze przed ich oddaniem do użytkowania. To kolejny dowód na to, że realizowane przez nas inwestycje są atrakcyjne dla potencjalnych najemców, zarówno tych międzynarodowych, jak i lokalnych, którzy też znajdą u nas odpowiednie miejsce do rozwoju swojego biznesu – dodaje Joanna Ociepka Wojciechowska, Leasing Manager w 7R Logistic.

Finalnie deweloper ma w planach stworzenie pod Krakowem parku logistycznego o łącznej powierzchni ponad 180 000 mkw. na wynajem, dzięki czemu ma szansę stać się największym hubem logistycznym w Małopolsce. Park Logistyczny Kraków – Kokotów Brzegi to nowy punkt na mapie obiektów logistycznych, który przyciąga firmy z wielu branż m.in. spożywczej i logistycznej.

Doskonałe położenie w pobliżu autostrady A4 ułatwia prowadzenie dystrybucji produktów na cały kraj, a także do państw ościennych. To strategiczna lokalizacja w szczególności dla firm kooperujących z naszymi sąsiadami w Czechach, czy na Słowacji, a także dalej na południe Europy. Duże znaczenie ma też bliskość wschodniej obwodnicy Krakowa.

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Trójmiasto wzbogaca się o kolejny magazyn

7R Logistic zakończyło budowę Centrum Logistycznego Gdańsk–Kowale V o powierzchni 33 000 mkw. To piąty z planowanych sześciu magazynów wchodzących w skład Parku Logistycznego Gdańsk–Kowale, zrealizowany w partnerstwie JV z Hillwood.

Obiekt  wchodzących w skład Parku Logistycznego Gdańsk-Kowale został oddany do użytku po 8 miesiącach od rozpoczęcia budowy. Obecnie wśród jego najemców znajdują się między innymi przedstawiciele branży automotive oraz elektrycznej. Pierwszy z nich już dziś wprowadza się do nowego centrum.

– 7R zawsze stara się sprostać indywidualnym wymaganiom klientów. Przygotowujemy powierzchnię pod sprecyzowane potrzeby, dostosowujemy rozwiązania technologiczne do oczekiwań oraz do wytycznych związanych z prowadzoną przez klienta działalnością. Jednocześnie, bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu, staramy się doradzać i proponować wybór najlepszych i biznesowo uzasadnionych rozwiązań i technologii- mówi Filip Piekarski, Projekt Manager 7R Logistic, odpowiedzialny za budowę gdańskiego obiektu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom najemców, 7R przystosowało Centrum Logistyczne Gdańsk-Kowale V pod zabudowę wielopoziomową z automatyką magazynową w postaci automatycznej linii transportu wewnętrznego, a także w system techniki przeładunkowej.

Ponadto, obiekt wyposażony  jest  w energooszczędne oświetlenie oparte o oprawy w technologii LED i czujki ruchu, a także energooszczędne rozwiązania w zakresie ogrzewania i wentylacji obiektu. Obciążenie ogniowe budynku zostało zwiększone do poziomu powyżej 4000 MJ/mkw. Magazyn został wyposażony w instalację tryskaczową w regałach – dodaje Filip Piekarski

– W nowo wybudowanym obiekcie Gdańsk-Kowale V zastosowaliśmy szereg rozwiązań mających na celu usprawnienie działania magazynu, lepszą koordynację pracy, ale również prowadzących do ograniczenie kosztów eksploatacyjnych. – mówi Marzena Zaczkiewicz, Leasing Manager 7R Logistic.

Gdańskie inwestycje 7R Logistic powstające w partnerstwie z JV z Hillwood od początku cieszyły się dużym zainteresowaniem najemców, były też przez nich nagradzane zarówno za świetną lokalizację, jak i za współpracę z deweloperem prestiżowymi nagrodami takimi jak: Eurobuild Awards, czy Prime Property Prize.

Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie budowy szóstego budynku o powierzchni około 18 000 mkw. Po zakończeniu budowy parku logistycznego  w Kowalach, obiekt  docelowo liczyć będzie blisko 140 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowo – biurowej 7R Logistic planuje kolejne inwestycje w tym regionie.

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Zgrupowanie w Calpe

Podobnie jak przed rokiem, na przełomie lutego i marca, zawodnicy grupy kolarskiej 7r Logistic Politechnika Gdańska przygotowywali się do nadchodzącego sezonu na zagranicznym zgrupowaniu. Podążając śladami wielu zawodowych ekip i niezliczonych rzesz amatorów kolarstwa, team 7r Logistic Politechnika Gdańska wraz z prezesami firmy 7r Logistic polecieli na hiszpańskie Costa Blanca – w okolice miejscowości Calpe.

Podczas 9 dni treningowych każdy z zawodników pokonał na rowerze szosowym średnio  950 km i 14 000 m przewyższenia. W tym samym czasie na zgrupowaniu przebywali również zawodowcy z szosowej grupy Wibatech 7r Fuji, na czele z medalistami mistrzostw Polski Markiem Rutkiewiczem i Sylwestrem Janiszewskim. Obie ekipy mieszkały obok siebie, dzięki czemu możliwe było podpatrywanie treningów zawodowców i wymiana doświadczeń. Odbyło się również kilka wspólnych treningów.

IMG_5595 GOPR2079 GOPR2031 GOPR2008

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Magazyn dla Velvet CARE oddany do użytkowania

7R Logistic ukończył realizację projektu typu BTS dla zakładu produkcyjnego firmy Velvet CARE – jednego z największych producentów wyrobów higienicznych w Polsce. Oddanie do użytku obiektu o wielkości 20 600 mkw. odbyło się blisko miesiąc przed planowanym terminem

Magazyn dla Velvet CARE jest obiektem typu BTS dedykowanym dla zakładu produkcyjnego firmy.  Obiekt o powierzchni 20 600 mkw. jest przeznaczony do magazynowania wyrobów gotowych.  Budynek oprócz nowoczesnej powierzchni do składowania posiada prawie 300 m2 komfortowego zaplecza socjalno-technicznego, 14 doków oraz 2 bramy poziomu 0. Obiekt zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu produkcyjnego firmy w Kluczach k. Olkusza. Tym samym deweloper miał szansę zrealizować magazyn idealnie współdziałający z fabryką klienta będącą częścią specjalnej strefy ekonomicznej Krakowskiego Parku Technologicznego.

Budowa magazynu dla Velvet CARE trwała zaledwie 5 miesięcy. Dzięki warunkom pogodowym, gruntowo-wodnym, dostępowi do mediów, wzajemnemu określeniu oczekiwań oraz dobrej organizacji i komunikacji pomiędzy stronami procesu budowlanego tak szybkie przeprowadzenie budowy okazało się możliwe – mówi Marek Mazur, inżynier projektu, 7R Logistic.

Staraliśmy się spełnić wszystkie oczekiwania klienta, aby zapewnić pełną funkcjonalność budynku. Przez charakterystykę magazynowania towarów Velvet CARE podwyższono wysokość składowania z 10 do 11,7 m. Ulepszenie to wiązało się z odpowiednim doborem rozwiązań projektowych w zakresie instalacji oraz zabezpieczeń pożarowych. Nie bez znaczenia pozostają też względy estetyczne. Osiągnięto kompromis w projekcie elewacji budynku zgodnie wykorzystując kolor żółty – charakterystyczny dla zakładu Velvet CARE oraz jasnoszary – jeden z kolorów 7R Logistic – dodaje Waldemar Paszko, Dyrektor ds. Inwestycji 7R Logistic.

Firma Velvet CARE (do 2013 roku Kimberly Clark Polska) od momentu powstania stawia na dynamiczny rozwój. W ciągu dwóch lat (2015-2016) uruchomiono 5 linii produkcyjnych znacznie zwiększających moce produkcyjne przedsiębiorstwa. Obecnie w ramach rozwoju działalności w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej – Velvet CARE zainwestował w powierzchnie magazynową w efektywnej lokalizacji.

Rozpoczęcie współpracy z 7R Logistic wiąże się z intensywnym rozwojem przedsiębiorstwa. Potrzebowaliśmy powierzchni magazynowej, która będzie zlokalizowana możliwie najbliżej naszego zakładu produkcyjnego i dopasowana do naszych oczekiwań. Realizacja projektu BTS w terminie krótszym niż zakładano jest wartością dodaną i świadczy o profesjonalizmie dewelopera mówi Andrzej Babiuch, Kierownik Logistyki i Obsługi Klienta, Velvet CARE sp. z o.o.

Projekt zrealizowany dla Velvet CARE jest dla nas wyjątkowy zarówno ze względu na specyfikę pozyskania gruntu, jak również na nietypową realizację. Ze względu na rodzaj produkcji, należało zadbać o dodatkowe zabezpieczenie przed pożarem. Kolejne wyzwanie stanowiło wkomponowanie budynku w infrastrukturę istniejącego zakładu produkcyjnego, przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności magazynu zgodnie z wymaganiami klienta. Było to możliwe dzięki starannemu dopasowaniu konstrukcji budynku do określonej lokalizacji. Sukcesem naszego zespołu jest możliwość oddania obiektu do użytku jeszcze przed przewidywanym wcześniej terminem. Realizacja projektu dla Velvet CARE to wynik naszego doświadczenia w tego typu przedsięwzięciach. W portfolio 7R Logistic znajdują się podobne realizacje BTS – mówi Olga Brusik, Senior Leasing Manager 7R Logistic.

3

5 4 2

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Wspólne kibicowanie na NO LIMIT Kasprowy

25 marca na stokach Kasprowego Wierchu odbyła się druga edycja zawodów No Limit Kasprowy 2017. Zawody zorganizowały firmy: No Limit Sp, z o.o. i PKL SA. przy wsparciu sponsorów: Auto Idea Mercedes Benz, 7R Logistic, MAK DOM, Lewanowicz Watches, Net Media HD oraz Multikino.
Na Hali Gąsienicowej, na trasie o długości 1680 m rywalizowało ponad 280 narciarzy i snowboardzistów w 15 kategoriach indywidualnych oraz konkurencji drużynowej, do której przystąpiło aż 19 zespołów, w tym także 8-osobowa reprezentacja 7R Sport, w której sukcesem w postaci 1 miejsca w kategorii M4 może się pochwalić Tomasz Lubowiecki, Prezes Zarządu 7R Logistic.

Na zdjęciu głównym od lewej: Wojciech Dachniewski, senior negotiator Cushman&Wakefield; Jerzy Czajkowski, pełnomocnik zarządu ds. inwestycji 7R Logistic; Joanna Sinkiewicz, director: head of key clients&tenant representation Cushman&Wakefield, Joanna Ociepka-Wojciechowska leasing manager 7R Logistic; Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R Logistic, Olga Brusik senior leasing manager 7R Logistic. 

Fot-294 Fot-295 Fot-533 Fot-536

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.