Gdańsk Kowale na finiszu!

Wraz z oddaniem do użytkowania Centrum Logistycznego Gdańsk Kowale VI rozbudowa parku logistycznego w Kowalach dobiegła końca. Wśród najemców obiektu o powierzchni 18 000 mkw., realizowanego w ramach partnerstwa JV z Hillwood znajdą się m.in. ESA logistika oraz Eastend.pl.

ESA logistika jest jedną z wiodących firm logistycznych reprezentowanych w czterech krajach Europy Środkowej. Koncentruje się na świadczeniu kompleksowych rozwiązań logistycznych zwracając szczególną uwagę na ochronę środowiska. W parku logistycznym Gdańsk Kowale objęła powierzchnię ponad 4 tys. mkw.
Kolejnym najemcą, który wprowadził się do Centrum Logistycznego Gdańsk Kowale VI jest Eastend.pl – firma, która oferuje oryginalne produkty topowych marek – jakościowe obuwie, torby, plecaki, ubrania i akcesoria. Z deweloperem 7R współpracuje po raz pierwszy, decydując się na wynajęcie niemal 2,2 tys. mkw. W transakcji pośredniczyła gdańska agencja nieruchomości Querco Property, specjalizująca się w kompleksowej obsłudze i doradztwie na rynku nieruchomości.

Po zakończeniu rozbudowy parku logistycznego w Gdańsku – Kowalach łączna powierzchnia wszystkich obiektów na terenie parku wynosi 140 000 mkw. To jednak nie koniec inwestycji 7R na północy kraju. Deweloper 7R zamierza kontynuować inwestycje w regionie.

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

7R sponsorem tytularnym CST MTB Team!

7R  został sponsorem tytularnym CST MTB Team. Od nowego sezonu  drużyna kolarska będzie występowała w barwach 7R i pod nazwą CST 7R MTB Team. 9 stycznia, podczas oficjalnej uroczystości nastąpiło podpisanie umowy i symboliczne przekazanie koszulki inaugurujące partnerstwo.

Wspomaganie inicjatyw związanych ze sportem towarzyszy strategii 7R od początku istnienia firmy. Obecnie deweloper wspiera również drużynę siatkarek 7R Solna Wieliczka i amatorską grupę kolarską 7R Politechnika Gdańska.

Jestem ogromnie zadowolony z rozpoczęcia współpracy z drużyną kolarską CST MTB Team. To kolejny etap realizacji naszej misji społecznej poprzez promowanie sportu. Jest to związane z wartościami organizacji – zarówno zarząd jak i pracownicy firmy czynnie uprawiają sport angażując się w różnego rodzaju kompetycje. Mamy nadzieje, że w nowych barwach uczestnicy drużyny odniosą same sukcesy, których serdecznie im życzymy – komentuje Tomasz Lubowiecki, prezes 7R SA

CST MTB Team powstał z początkiem 2017 roku. Liderem drużyny kolarskiej jest Dariusz Batek – reprezentant Polski, wielokrotny zwycięzca wyścigów etapowych na szosie i maratonów MTB, medalista mistrzostw Polski MTB oraz srebrny medalista mistrzostw świata MTB w sztafecie z 2007 r. W ubiegłym roku zawodnik po raz trzeci w karierze został mistrzem Polski w maratonie MTB. Oprócz Dariusza Batka w drużynie znajdują się również Rita Malinkiewicz, Michał Kucewicz i Karol Kucięba, a to nie koniec, bo szykują się jeszcze wzmocnienia.


– Wszyscy jesteśmy podekscytowani i szczęśliwi, że firma 7R zdecydowała się dołączyć do projektu jako sponsor tytularny naszej grupy, która od teraz nazywa się CST 7R MTB Team. 7R to bardzo solidny partner, znany z zamiłowania do kolarstwa i sportu w ogóle, co ma niebagatelne znaczenie w codziennej współpracy. Osobiście jestem przekonany, że przyniesie ona obu stronom wiele korzyści i satysfakcji ze wspólnie osiągniętych sukcesów – komentuje Dariusz Batek.

 

 

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Nagroda PIÓRO ROKU 2017

Stowarzyszenie Content Marketing Polska przyznało nagrodę Brązowe PIÓRO ROKU  2017  Marcie Sieliwierstow – Białowąs za artykuł o podkrakowskim parku 7R zamieszczony w Pulsie Logistyki 04 (1/2017)

Autorka artykułu – Marta Sieliwierstow – Białowąs,  dziennikarka i PR Manager BOIG Marketing, specjalizuje się w tematach związanych z rynkiem nieruchomości komercyjnych.

Nagrodzony artykuł „Największy park logistyczny w Małopolsce” to  rozmowa dziennikarki z Jerzym Czajkowskim, pełnomocnikiem zarządu 7R ds. inwestycji na temat flagowej inwestycji 7R, którego rozwój zakłada skalę pozwalającą na stanie się największym parkiem logistycznym w Małopolsce.

Laureaci: https://www.facebook.com/notes/stowarzyszenie-content-marketing-polska/laureaci-pi%C3%B3r-roku-2017/1833918779963592/

 

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Uphill MTB Beskidy 2017

7r Logistic Politechnika Gdańska na Uphill MTB

Uphill MTB Beskidy
  to międzynarodowy cykl wyścigów w kolarstwie górskim, odbywający się na przełomie lipca i sierpnia, w którym zawodnicy teamu 7r Logistic Politechnika Gdańska startowali już po raz trzeci. Nietypowa formuła zawodów, jaką jest jazda indywidualna na czas, z roku na rok przyciąga coraz więcej ochotników. W tym roku na starcie stanęło się aż 160 zawodników, a wśród nich kilku zajmujących czołowe lokaty w prestiżowych zawodach. Z roku na rok czasy naszych zawodników są coraz lepsze, ale przy tak silnej obsadzie zdobycie dobrego miejsca było nie lada wyzwaniem!

Drużyna przed startem w Rakovej – Słowacja (fot. Agnieszka Marcyniuk)

Etap 1  Bystrzyca – Ostry:  11 km/580 m
Upalna lipcowa sobota. Na początku mocno pod górę po asfalcie, potem trochę bardziej płasko po szutrze. Następnie trawers z pięknym widokiem na Wędrynię i Bystrzycę i do samej mety już tylko stromiej. Na finałowej „sztajfie” Maciej łapie typową kolarską „bombę”, Michał Korbus tuż za podium, a Magda na 3. miejscu!

Michał Korbus (fot. Agnieszka Marcyniuk)

Etap 2 Wędrynia – Wielka Czantoria: 12,9 km/789 m
Drugi dzień zmagań i najbardziej obfita w liczby edycja cyklu – najdłuższy dystans i największe przewyższenie. Na początek około 5km równo w górę, asfalt przechodzi w leśną, sypką, żużlową ścieżkę. Potem rzecz nietypowa dla tych zawodów – zjazd! 180 m w dół po tej samej, bardzo zdradliwej nawierzchni. Po chwili wytchnienia mozolna wspinaczka na Wielką Czantorię. Na mecie Magda ponownie trzecia, Michał Korbus piąty.

Magdalena Fabjanowicz (fot. Agnieszka Marcyniuk)

Etap 3 Brenna – Błatnia: 6,9 km/522 m
Po tygodni treningów na górskich szlakach nadszedł kolejny weekend startów. Tym razem start w Brennej i wspinaczka na szczyt Błatnia. Duża część podjazdu trudna technicznie. Za to końcówka bardzo przyjemna, widokowa. Meta usytuowana tuż za szczytem, więc każdy dokręca na zjeździe ile sił w nogach i z prędkością 60km/h zawodnicy wpadają na końcową linię! Michał Gretkowski dał z siebie wszystko, to jego zdecydowanie najlepszy start. Magda znów trzecia, Michał Korbus piąty, zaraz za nim Grzesiek, a Maciej w swojej kategorii również na piątej pozycji.

Michał Gretkowski (fot. Agnieszka Marcyniuk)

Etap 4 Rakova – Wielki Połom: 10,5 km/441 m
Czas na Rakovą. Start z rampy czasówkowej, etap z największą ilością asfaltu, więc bardzo szybki. 7km pod górę szosą, średnia około 40km/h. Potem wolniej, co nie oznacza, że lżej. Asfalt się kończy, zaczyna się kolarstwo górskie, a nachylenie cały czas rośnie. Rozpalona sierpniowym słońcem polana, potem leśny szeroki dukt i w końcu piękny widok na Małą Fatrę. Do mety pozostaje kilometr, więc już bez kalkulacji – „w trupa” do mety. Magda trzecia w kategorii K2, Maciek trzeci w M1. a w M2 trzecie miejsce zajął Michał.

Anna Jagiełło (fot. Agnieszka Marcyniuk)

Etap 5 Ustroń – Równica: 7,3 km/496 m
Ostatni etap – Równica. Trasa wszystkim dobrze znana ze zgrupowań, poprzednich lat startów w Uphillach, a nawet z Bike Maratonu. Znów bardzo gorąco. Po asfaltowym fragmencie wjazd do lasu, gdzie cień drzewa rozkładają nad zawodnikami parasol, dający ukojenie. Cały czas ostro pod górę, krótki moment wypłaszczenia, nawrotka, a po niej stromy, kamienisty podjazd. Pod sam koniec błotna niespodzianka i META! Michał ponownie piąty, Magda czwarta. Martyna w swoim debiucie zajmuje 7 lokatę.

Prezes Ryszard Gretkowski (fot. Agnieszka Marcyniuk)

Klasyfikacja najwytrwalszych po 5 edycjach:
2. Magdalena Fabjanowicz
4. Michał Korbus

Klasyfikacja generalna  (4 najlepsze starty):
2/K2 Magdalena Fabjanowicz
7/K2 Anna Jagiełło

5/M2 Michał Korbus
6/M2 Grzegorz Rokicki
4/M1 Maciej Piński
9/M1 Michał Gretkowski

Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej !!!

Najlepsza drużyna Uphill MTB Beskidy 2017 (fot. Agnieszka Marcyniuk) 
Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Podsumowanie sezonu 2017

Kolarski sezon 2017 w wykonaniu zawodników teamu 7r Logistic Politechnika Gdańska  był pełen nowych wyzwań. Poprzeczka została postawiona naprawdę wysoko. Kolarze ukończyli między innymi cały cykl górskich maratonów Bike Maraton, wymagających technicznie i kondycyjnie, rywalizując z tysiącami kolarzy z całej Polski. Wystartowali również w najtrudniejszym wyścigu etapowym MTB w tej części Europy – Beskidy MTB Trophy, w którym zajęli najwyższą lokatę spośród polskich drużyn!

Tysiące kilometrów i dziesiątki tysięcy metrów przewyższeń, wiosenne zgrupowanie w Hiszpanii, niezliczone wyjazdy w polskie góry, niezmierzone ilości błota i kamieni na trasach, wspaniałe widoki, i… czysta radość z jazdy – taki był sezon 2017!

Statystyki i  sukcesy:

– łącznie 205 startów w zawodach
– 54 razy indywidualnie na podium
– 11x złoto, 25x srebro, 18x brąz
– 40 dni startowych

Beskidy MTB Trophy:
– 1 msc. w K2 i 3. open w klas. generalnej Mega – Paula
– 6. miejsce drużynowo open dystans Classic
– najlepsza polska drużyna open dystans Classic
– najlepsza żeńska drużyna dystans Mega

Uphill MTB Beskidy:
– 1. msc. drużynowo w klas. generalnej
– 2. msc. w klas. generalnej K2 – Magdalena
– 5. msc. w klas. generalnej M2 – Michał
– 4. msc. w klas. generalnej M1 – Maciej

Bike Maraton:
– 10 razy na podium
– klas. generalna K2: 4.Magda 6.Paula 8.Martyna 9.Anna
– klas. generalna M2: 6.Michał 9.Tomasz 11.Grzegorz 25.Tomasz

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Beskidy MTB Trophy 2017

Od 15. do 18. czerwca 2017 nasza drużyna 7R Logistic Politechnika Gdańska w 11-osobowym składzie wystartowała w Beskidy MTB Trophy – jednym z najbardziej wymagających wyścigów etapowych na świecie. Lekko nie było: prawie 284 km i  11 000 m przewyższenia na dystansie CLASSIC w zmiennych, momentami bardzo trudnych, warunkach to duże wyzwanie. Ale dali radę!

Etap 1 – Czantoria, CLASSIC 59,4 km – 2410 m; MEGA 54,6 km – 2042 m
Gotowi, do startu! Piękna pogoda, dużo słońca, gorąco. Wszyscy od samego początku jadą mocno. Etap wymagający, ale suche warunki sprzyjają szybkim zjazdom.

Tomasz Sośniak – zjazd z Czantorii (fot. Agnieszka Marcyniuk)

Na jednym z nich nasz zawodnik – Michał Korbus zalicza upadek.  Jednak mimo wszystko udało się ukończyć pierwszy etap na wysokiej pozycji. Grzegorz Rokicki 1 km przed metą przebija oponę szybko zakłada nową dętkę i dojeżdża jako 3 zawodnik 7r. Dziewczyny z naszego teamu powoli się rozkręcają na dystansie MEGA. Jako pierwsza z naszych zawodniczek dojeżdża Paula Hinczewska.

Etap 2 – Rysianka, CLASSIC 79,5 km – 2762 m; MEGA 62,3 km – 2102 m
Najdłuższy etap, a pogoda nie rozpieszcza. Deszcz, mnóstwo błota i zdecydowanie za mało czasu na regenerację po pierwszym etapie.

Tomasz Juchniewicz – 25 km bez siodła… (fot. Agnieszka Marcyniuk)

Tomkowi Juchniewiczowi przegrzały się hamulce i tylko dzięki swojemu doświadczeniu uniknął tragedii. Tomek nie poddaje się, jedzie ponad 20 km bez siodła i dojeżdża jako pierwszy zawodnik 7r! Panie rewelacyjnie – Paula Hinczewska pierwszą zawodniczką w kategorii K2!

 

Paula Hinczewska – I w K2, II open (fot. Agnieszka Marcyniuk)

Etap 3 – Wielka Racza, CLASSIC i MEGA 54,2 km – 1614 m
Pogoda zimowa. W najwyższym punkcie trasy ujemne temperatury, organizator jest zmuszony do skrócenia dystansu CLASSIC. Znowu deszcz,  jeszcze więcej błota i do tego naprawdę zimno. Dziś trochę krócej, więc  od początku jest szybko! Tomasz Juchniewicz nie daje za wygraną, znów przyjeżdża jako pierwszy z naszych! Tuż za nim Michał Korbus, chwilę później Grzegorz Rokicki. Paula Hinczewska w swoim żywiole – trudne warunki to jej warunki. Znów jest pierwsza w K2.

Etap 4 – Klimczok, CLASSIC 76,1 km- 3127 m; MEGA 47,6 km – 1976 m
Najtrudniejsze na koniec. Od rana deszcz i mgła, potem słońce i piękne widoki. Cały czas góra – dół. Technicznie, kondycyjnie, ciężko… Po około 5-6 godzinach widać metę. Wszyscy z ekipy  dojechali! A nie było to wcale proste, bo na 655 zawodników startujących do mety całego Beskidy MTB Trophy 2017 dojechało 479 osób.

fot. Bikelife
Michał Korbus na mecie królewskiego etapu Klimczok (fot. BikeLIFE)

Dla zdecydowanej większości naszych zawodników udział w tego typu zawodach był zupełnie nowym doświadczeniem. Na własnej skórze mogli się przekonać jak trudne są wyścigi etapowe. Wymagają świetnej kondycji, niezawodnego sprzętu, odpowiedniego odżywiania i regeneracji pomiędzy etapami. Ponadto Beskidy MTB Trophy to wyjątkowe zawody i do wszystkich trudów etapówki dochodzą jeszcze niezliczone elementy techniczne i nieprzewidywalna pogoda. Jednak to wszystko sprawia, że emocje są niepowtarzalne i potrafią uzależnić, więc… na pewno tam wrócimy!

Podsumowanie:
– 1. miejsce w kategorii K2 i 3. miejsce OPEN w klasyfikacji generalnej – Paula Hinczewska !!!

– 6. miejsce drużynowo w klasyfikacji generalnej dystansu CLASSIC!

–  1. miejsce wśród polskich drużyn na dystansie CLASSIC!

– 1. miejsce drużynowo wśród Pań na dystansie MEGA!

– 10 na 11 zawodników zdobywa tytuł FINISHERA!

– Wszyscy cali, zdrowi i  szczęśliwi wracają do domu 🙂

 

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Bike Maraton 2017 – prawdziwie górskie ściganie!

Bike Maraton to cykl 12 typowo górskich maratonów MTB odbywających się przez cały sezon w Wiśle, Świeradowie-Zdroju, Szklarskiej Porębie i innych miejscowościach na południu Polski. Setki, a nawet tysiące kolarzy, od amatorów po zawodowców, stawało na starcie każdego z etapów. W ramach tej prestiżowej imprezy odbyły się między innymi Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, a zawody w Jeleniej Górze miały rangę UCI MTB Marathon Series.

fot. Agnieszka Marcyniuk

W sezonie 2017 do tego szerokiego grona dołączyli kolarze teamu 7R Logistic Politechnika Gdańska. Było to ogromnym wyzwaniem zarówno sportowym – ze względu na trudne kondycyjnie i technicznie trasy, jak i logistycznym – z powodu dużych odległości z Gdańska. Bezpośrednia rywalizacja z setkami zawodników z całej Polski, spośród których wielu prezentuje bardzo wysoki poziom sportowy, nie przestraszyła kolarzy drużyny 7R. Wyniki kilku zawodników przerosły nawet nieco przedsezonowe założenia i prezentują się bardzo okazale.

Wyniki:

8. i 9.miejsce w klasyfikacji generalnej dystansu MINI (Martyna, Ania)

4. i 6. Miejsce w klasyfikacji generalnej dystansu MEGA (Magda, Paula)

6., 9., 11. i 25. miejsce w klasyfikacji generalnej dystansu MEGA (Michał, Tomek J., Grzegorz, Tomek S.)

15x kobiety i 4x mężczyźni w TOP 5 odpowiednio w kat.K2/M2  podczas pojedynczych edycji

fot. Agnieszka Marcyniuk

Sezon z Bike Maratonem to jednak przede wszystkim niezapomniana przygoda, możliwość zobaczenia wielu pięknych miejsc w Polsce i czerpania pełnymi garściami z tego, co najlepsze w kolarstwie górskim!

fot. Agnieszka Marcyniuk

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Wystartował Beskid Park

Symbolicznym wbiciem łopaty w środę 22 listopada, deweloper 7R rozpoczął realizację Beskid Parku w Czechowicach-Dziedzicach, w skład którego wchodzą dwa magazyny na wynajem o łącznej powierzchni około 30 tys. mkw.
W uroczystości rozpoczęcia budowy inwestycji 7R Beskid Park wzięli udział m.in. burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut oraz starosta bielski Andrzej Płonka. Projekt Beskid Park będzie kolejną inwestycją w portfolio dewelopera 7R, obok takich realizacji jak park logistyczny Gdańsk Kowale, park logistyczny Kraków Kokotów Brzegi, czy centrum logistyczno-biurowe Sosnowiec Milowice. W ramach projektu w Czechowicach-Dziedzicach powstaną dwa obiekty magazynowe o łącznej powierzchni 30 tys. mkw. w bezpośrednim sąsiedztwie DK1/E75. Położenie nieruchomości ułatwia szybki dojazd do najważniejszych miast aglomeracji śląskiej, a także przejść granicznych w Cieszynie i Korbielowie. Zakończenie budowy Beskid Parku planowane jest na I kwartał 2018 roku, a generalnym wykonawcą obiektu jest TRASKO-INWEST.

– Takich inwestycji na terenie Czechowic-Dziedzic jeszcze nie było. Dość długo szukaliśmy pomysłu dla tych terenów przy DK1, które wcześniej były użytkowane rolniczo. Zabiegamy o każde miejsca pracy, ale potrzebujemy dla rozwoju gminy inwestycji, które będą przyjazne środowisku, będę generować nowe miejsca pracy i wpływy do gminnego budżetu z tytułu podatku od nieruchomości. Ta inwestycja to nowe otwarcie, dla nas bardzo ważne, bo ten teren ma ogromny potencjał, a inwestycja pokazuje, jak go można wykorzystać – powiedział Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic
– Siedem magazynów wybudowanych w rok to nasz osobisty rekord – w 2017 oddamy do użytku łącznie około 140 tys. mkw. Nie zamierzamy oczywiście zwalniać tempa – po tak intensywnym rozwoju, w większości w obrębie naszych parków logistycznych na terenie Małopolski i Pomorza, przyszedł czas na rozpoczęcie nowego projektu, tym razem na terenie Górnego Śląska. Beskid Park jest odpowiedzią na stale rosnące potrzeby magazynowe klientów tego regionu– komentuje Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R
Górny Śląsk jest jednym z najbardziej konkurencyjnych rynków w Polsce ze względu na rozwój infrastruktury komunikacyjnej, duże zaplecze produkcyjne oraz niewielką odległość do granicy z Czechami i Słowacją. Popyt na nowoczesne powierzchnie magazynowe generują głównie operatorzy logistyczni, sieci handlowe, branża motoryzacyjna, e-commerce i lekka produkcja.

http://www.radiobielsko.pl/wiadomosci/wielki-plac-budowy-przy-krajowej-jedynce/35541

 

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Property Forum Trójmiasto

Trójmiejskie porty siłą napędową regionu i kołem zamachowym dla inwestycji magazynowych w regionie. W dyskusji podczas sesji w ramach Trójmiejskiego Property Forum wzięli udział: Alan Aleksandrowicz, InvestGda, Ryszard Gretkowski, wiceprezes zarządu 7R oraz Dominik Landa, DCT Gdańsk. Rozmowę poprowadził Mateusz Iłowiecki, JLL.

Źródło: Propertynews

http://www.propertynews.pl/magazyny/7r-znow-spoglada-na-poludnie-polski,58907.html

 

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.