Czołowe miejsca dla 7R podczas Eurobuild Awards 2018

Po raz dziewiąty kapituła nagród Eurobuild Awards, złożona z 238 jurorów-profesjonalistów branży nieruchomości, wybrała firmy i obiekty, które wywarły największy wpływ na polski rynek nieruchomości i budownictwa w 2018 roku. Firma 7R zajęła drugie miejsce w kategorii Warehouse Developer of the Year, a inwestycja 7R Park Beskid znalazła się w pierwszej trójce New Warehouse of the Year.

Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom odbyło się 5 grudnia 2018 r. w Warszawie.

Nagrody Eurobuild Awards przyznawane są firmom działającym na rynku budownictwa komercyjnego i nieruchomości w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. To jedno z najważniejszych wydarzeń w branży, które wskazuje liderów rynku, jednocześnie podkreślając dominujące trendy i mocne strony rynku. Nagrody przyzwane są w czterech głównych kategoriach: rynku, najemców, publiczności i za całokształ osiągnięć.

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

7R firmą „Rzetelną dla biznesu”

7R SA została uhonorowana nagrodą „Rzetelni dla biznesu” podczas gali „Sylwetki i Marki Polskiej Gospodarki”, która odbyła się 23 listopada 2018 roku w Warszawie. Statuetkę i dyplom uznania w imieniu firmy odebrał Ryszard Gretkowski, Wiceprezes Zarządu. 

-To nasza wspólna nagroda, dlatego dziękuję całemu zespołowi 7R, którego rzetelna praca jest dostrzegana i wyróżniana na rynku – powiedział Ryszard Gretkowski.

Celem Ogólnopolskiego Programu Umacniania Wiarygodności, w ramach którego przyznawane są nagrody, jest tworzenie silnych i pozytywnych skojarzeń z marką laureata.

Więcej o Programie: https://bit.ly/2FFF2V5

RZETEL_2018_7R

 


Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

7R Park Kielce z generalnym wykonawstwem Kajima Poland

Warta ponad 150 mln inwestycja powstanie na ponad 15-hektarowej działce w Chęcinach. Szacuje się, że zatrudnienie w obiekcie znajdzie 200-300 osób. 

14 listopada 2018 roku, w Kieleckim Parku Technologicznym, podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, firmy 7R Sa i Kajima Poland oficjalnie podpisały umowę dotyczącą generalnego wykonawstwa inwestycji.

-7R Park Kielce idealnie wpisuje się w kierunek rozwoju gminy Chęciny, jednocześnie podnosząc jej atrakcyjność. Inwestycja przyciągnie nowych przedsiębiorców, wpływając na rozwój biznesu na tym terenie oraz na tworzenie nowych miejsc pracy – mówi Bartłomiej Krawiecki, Członek Zarządu 7R SA, Head of Development.

 

 

 

 

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Rohlig Suss Logistics oficjalnie otwarty w 7R Park Kraków

8 listopada 2018 roku Rohlig Suus Logistics uruchomił pierwszy w Małopolsce magazyn łączący funkcję magazynu logistycznego oraz nowoczesnego terminala przeładunkowego typu cross-dock do obsługi operacji logistyki kontraktowej pod jednym dachem. Nowa inwestycja położona jest na terenie 7R Park Kraków w obrębie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej. 

Obiekt o wysokości 11,5 m zajmuje 15 tys. mkw., a zatrudnienie w nim znalazło 100 osób.

Na terenie Małopolski działamy już od 18 lat. Obecny obiekt jest ponad dwukrotnie większy od poprzedniego, dzięki czemu zyskaliśmy możliwość obsługi zupełnie nowych, referencyjnych projektów. Był nam niezbędny, by zwiększyć satysfakcję naszych klientów  – mówi Łukasz Kuliński, Dyrektor Oddziału Kraków ROHLIG SUUS Logistics.

Doskonałe położenie magazynu w pobliżu autostrady A4 ułatwia prowadzenie dystrybucji produktów na cały kraj, a także do państw sąsiadujących. To strategiczna lokalizacja, w szczególności dla film współpracujących z partnerami w Czechach, na Słowacji, czy dalej – na południe Europy. Duże znaczenie ma też bliskość wschodniej obwodnicy Krakowa, dzięki której można szybko dotrzeć do miasta.

– Docelowo nasz podkrakowski Park będzie oferował 180 tys. mkw. i ma szansę stać się największym hubem logistycznym w województwie małopolskim – mówi Tomasz Lubowiecki, Prezes Zarządu 7R SA.

 

O ROHLIG SUUS Logistics SA

ROHLIG SUUS Logistics SA jest największym polskim kompleksowym operatorem logistycznym. Spółka specjalizuje się w zarządzaniu logistyką i globalnymi łańcuchami dostaw. Realizuje procesy spedycyjne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i kolejowy. W ciągu ostatnich 5 lat spółka dwukrotnie zwiększyła swoje przychody, zamykając 2017 rok na poziomie ponad 848 mln złotych. W maju br. ROHLIG SUUS Logistics uruchomił oddziały w Czechach i na Węgrzech. Aktualnie firma zatrudnia ponad 1400 osób w 24 oddziałach w kraju i zagranicą oraz zarządza 200 tys. m kw. powierzchni magazynowej. Więcej na stronie internetowej www.suus.com

 

Fot. Konrad Szczurek

 

 

 

 

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Tomasz Lubowiecki laureatem Nagrody Specjalnej 2018

4 października 2018 roku, podczas Małopolskiego Forum Obsługi Inwestora, Tomasz Lubowiecki, Prezes Zarządu 7R SA, otrzymał nagrodę specjalną w uznaniu za szczególny wkład firmy w aktywizację regionalnej gospodarki. Gala wręczenia nagród odbyła się w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie.

Gratuluję laureatom Małopolskiej Nagrody Gospodarczej, bo znalezienie się w gronie wyróżnionych oznacza, że jesteście liderami wśród przedsiębiorców w regionie. To właśnie wy kreujecie nowe trendy i sięgacie po innowacyjne rozwiązania w swoich firmach. Bez waszej pracy nasza Małopolska nie rozwijałaby się tak prężnie – mówił podczas gali wręczenia nagród Grzegorz Lipiec z zarządu województwa.

Małopolska Nagroda Gospodarcza jest przyznawana w trzech kategoriach: mały, średni i duży przedsiębiorca. Wręczana jest też nagroda specjalna.

Celem nagrody przyznawanej od 2009 roku jest promowanie najlepszych przedsiębiorców z Małopolski oraz inspirowanie ich rozwoju, promowanie postaw proinwestycyjnych i konkretnych dokonań innowacyjnych oraz zwiększenie konkurencyjności między przedsiębiorcami.

Fot. www.malopolska.pl

 

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Nowy magazyn w 7R Park Kraków w pełni skomercjalizowany

Nowo powstający magazyn w podkrakowskim parku logistycznym wzbogaca się o kolejnego najemcę – Igepa Polska. Firma zdecydowała się na wynajęcie ponad 2 tys. mkw. na terenie obiektu.

Igepa Polska – dystrybutor papierów poligraficznych, biurowych i materiałów do reklamy wizualnej wprowadzi się na teren parku logistycznego 7R. Tym samym kolejny budynek  w 7R Park Kraków o powierzchni 26 000 mkw. został w pełni wynajęty jeszcze przed oddaniem do użytku.

Podkrakowski park rozwija się w ekspresowym tempie – w ciągu minionego roku w Kokotowie zostały wybudowane i skomercjalizowane cztery magazyny o łącznej powierzchni 67 000 mkw. Zgodnie z planem, nowo powstający magazyn w 7R Park Kraków zostanie oddany do użytku w III kwartale br. Docelowo 7R Park Kraków będzie oferował blisko 200 tys. powierzchni magazynowej pod wynajem.

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

7R startuje z programem City Flex

7R wprowadza na rynek nowy koncept, dedykowany firmom potrzebującym mniejszych magazynów blisko centrów miast. Spółka stworzy sieć składającą się z kilkunastu obiektów typu Small Business Unit (SBU) w całym kraju. Najemca będzie mógł podpisać jedną wspólną umowę na najem powierzchni w kilku magazynach wybudowanych w ramach programu City Flex w różnych lokalizacjach.

Obiekty 7R City Flex powstaną m.in. w Gdańsku, Szczecinie, Warszawie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Kielcach, Częstochowie, Białymstoku, Bydgoszczy i Gdyni. Wszystkie inwestycje mają unikalne położenie – w granicach administracyjnych miast, jednocześnie z dogodnym dojazdem dla TIR-ów, w pobliżu  obiektów handlowych (retail parków), gdzie można łatwo dotrzeć nie tylko własnym samochodem, ale i komunikacją miejską.

Budynki będą miały od 8 do 15 tys. mkw. i oprócz typowej powierzchni magazynowej, w zależności od potrzeb klienta, możliwe będzie zaaranżowane w nich powierzchni serwisowej, handlowo – wystawienniczej, a także większego niż w standardowych obiektach magazynowych, biura. Obiekty są tak zaprojektowane, aby można było w nich prowadzić także lekką produkcję. Miejsce w City Flex’ach znajdą dla siebie zarówno sieci zajmujące się handlem internetowym, operatorzy logistyczni, jak i małe sklepy internetowe, które w jednym miejscu potrzebują magazynu, biura i przestrzeni na prezentację swoich produktów. Minimalne moduły, który można wynająć mają 900 mkw. Ponadto 7R planuje szereg udogodnień ułatwiających najemcom obsługę klientów, jednym z nich jest system umożliwiający odbiór towaru przez całą dobę.

 

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

7R powiększa zarząd spółki

Bartłomiej Krawiecki dołączył do grona członków zarządu 7R. Powiększenie zarządu wiąże się z planami na rozwój i realizację kolejnych obiektów spółki na terenie całej Polski. 

Bartłomiej Krawiecki w 7R jest odpowiedzialny za rozwój nowych inwestycji. Wcześniej pracował ponad 10 lat w Panattoni Development Europe, gdzie prowadził największe inwestycje logistyczne i przemysłowe. Specjalizował się w realizacji projektów i rozwoju firmy na terenie Polski. Doświadczenie zdobywał również w Menard Doswell i Platan Group.

Rozszerzenie struktury zarządu jest podyktowane chęcią wzmocnienia i dostosowania jej do dynamicznego rozwoju i ambitnych planów spółki. Wierzę, że profesjonalizm Bartłomieja Krawieckiego połączony z otwartością umysłu i energią do działania pomoże nam osiągnąć wytyczone cele – komentuje Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R SA.

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

7R z tytułem Lidera Małopolski

7R został nagrodzony w konkursie  „Najlepsze Przedsięwzięcia Roku w Małopolsce – Lider Małopolski”. Wręczenie nagród odbyło się 21 marca w Pałacu Sztuki w Krakowie.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski  wyróżniło najważniejsze projekty o wymiarze społecznym oraz gospodarczym wpływające na dynamiczny rozwój regionu. W najnowszej edycji konkursu „Lider Małopolski” tytułem został nagrodzony m.in. projekt dewelopera 7R – I etap Parku Logistycznego Kraków Kokotów – Brzegi, w ramach którego powstały cztery magazyny na wynajem o powierzchni prawie 54 tys. mkw. Podczas realizacji projektu zatrudnienie znalazło już ok. 400-500 osób, a jego rozwój wciąż trwa – ma szansę stać się największym parkiem logistycznym w regionie. Dyplomy odebrali wspólnie: prezes zarządu 7R, Tomasz Lubowiecki oraz burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł.

Tytuł Lidera Małopolski to dla nas ogromne wyróżnienie i jednocześnie motywacja do dalszego działania. Park Logistyczny w Kokotowie na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej to wyjątkowa inwestycja. W 2016 roku mieliśmy zaszczyt gościć tu Papieża Franciszka przy okazji Światowych Dni Młodzieży, jako że obiekt był głównym zapleczem magazynowym wydarzenia. Mamy świadomość, że inwestycja w Kokotowie, którą rozwijamy ma wpływ na cały region – generuje nowe miejsca pracy i zwiększa wpływy do budżetu gminy. Chcąc jeszcze bardziej przyczynić się do rozwoju regionu równie chętnie wspieramy lokalne instytucje, m.in. związane ze sportem –  komentuje Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R SA

Park logistyczny w Kokotowie na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej to projekt, w ramach którego powstanie łącznie osiem budynków o łącznej powierzchni ponad 180 tys. mkw. W czerwcu ubiegłego roku deweloper świętował półmetek budowy inwestycji. Prace nad wszystkimi obiektami zakończą się w 2019 roku.

fot.Tadeusz Warczak

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.