Wystartował Beskid Park

Symbolicznym wbiciem łopaty w środę 22 listopada, deweloper 7R rozpoczął realizację Beskid Parku w Czechowicach-Dziedzicach, w skład którego wchodzą dwa magazyny na wynajem o łącznej powierzchni około 30 tys. mkw.
W uroczystości rozpoczęcia budowy inwestycji 7R Beskid Park wzięli udział m.in. burmistrz Czechowic-Dziedzic, Marian Błachut oraz starosta bielski Andrzej Płonka. Projekt Beskid Park będzie kolejną inwestycją w portfolio dewelopera 7R, obok takich realizacji jak park logistyczny Gdańsk Kowale, park logistyczny Kraków Kokotów Brzegi, czy centrum logistyczno-biurowe Sosnowiec Milowice. W ramach projektu w Czechowicach-Dziedzicach powstaną dwa obiekty magazynowe o łącznej powierzchni 30 tys. mkw. w bezpośrednim sąsiedztwie DK1/E75. Położenie nieruchomości ułatwia szybki dojazd do najważniejszych miast aglomeracji śląskiej, a także przejść granicznych w Cieszynie i Korbielowie. Zakończenie budowy Beskid Parku planowane jest na I kwartał 2018 roku, a generalnym wykonawcą obiektu jest TRASKO-INWEST.

– Takich inwestycji na terenie Czechowic-Dziedzic jeszcze nie było. Dość długo szukaliśmy pomysłu dla tych terenów przy DK1, które wcześniej były użytkowane rolniczo. Zabiegamy o każde miejsca pracy, ale potrzebujemy dla rozwoju gminy inwestycji, które będą przyjazne środowisku, będę generować nowe miejsca pracy i wpływy do gminnego budżetu z tytułu podatku od nieruchomości. Ta inwestycja to nowe otwarcie, dla nas bardzo ważne, bo ten teren ma ogromny potencjał, a inwestycja pokazuje, jak go można wykorzystać – powiedział Marian Błachut, burmistrz Czechowic-Dziedzic
– Siedem magazynów wybudowanych w rok to nasz osobisty rekord – w 2017 oddamy do użytku łącznie około 140 tys. mkw. Nie zamierzamy oczywiście zwalniać tempa – po tak intensywnym rozwoju, w większości w obrębie naszych parków logistycznych na terenie Małopolski i Pomorza, przyszedł czas na rozpoczęcie nowego projektu, tym razem na terenie Górnego Śląska. Beskid Park jest odpowiedzią na stale rosnące potrzeby magazynowe klientów tego regionu– komentuje Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R
Górny Śląsk jest jednym z najbardziej konkurencyjnych rynków w Polsce ze względu na rozwój infrastruktury komunikacyjnej, duże zaplecze produkcyjne oraz niewielką odległość do granicy z Czechami i Słowacją. Popyt na nowoczesne powierzchnie magazynowe generują głównie operatorzy logistyczni, sieci handlowe, branża motoryzacyjna, e-commerce i lekka produkcja.

http://www.radiobielsko.pl/wiadomosci/wielki-plac-budowy-przy-krajowej-jedynce/35541

 

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Property Forum Trójmiasto

Trójmiejskie porty siłą napędową regionu i kołem zamachowym dla inwestycji magazynowych w regionie. W dyskusji podczas sesji w ramach Trójmiejskiego Property Forum wzięli udział: Alan Aleksandrowicz, InvestGda, Ryszard Gretkowski, wiceprezes zarządu 7R oraz Dominik Landa, DCT Gdańsk. Rozmowę poprowadził Mateusz Iłowiecki, JLL.

Źródło: Propertynews

http://www.propertynews.pl/magazyny/7r-znow-spoglada-na-poludnie-polski,58907.html

 

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

VII PROPERTY FORUM Warszawa – Rynki Regionalne nabierają na znaczeniu!

Rynki regionalne nabierają na znaczeniu. Charakteryzują się coraz lepszą infrastrukturą, która w logistyce odgrywa bardzo dużą rolę. Rośnie też dostępność pracowników, a to główne elementy, skłaniające nas deweloperów do coraz większych inwestycji na rynkach lokalnych – mówi Tomasz Lubowiecki, prezes 7R.
Nasza historia też pokazuje ten trend. W Gdańsku staliśmy się bardzo szybko liderem rynku magazynowego, w Krakowie również –  nasz projekt w dwa lata rozrósł się do 180 tys. mkw., a to naprawdę bardzo szybkie tempo rozwoju – mówi Tomasz Lubowiecki, prezes 7R.
Jak zaznacza, firma zainteresowana jest obecnie rynkiem bielskim, gdzie jeszcze we wrześniu br. rozpocznie się nowa inwestycja. – Na początek będzie liczyć 30 tys. mkw., a docelowo ok. 100 tys. mkw. Widzimy tu coraz większe perspektywy rozwoju – podkreśla prezes 7R.
– 7R z natury rzeczy jest inwestorem na rynkach regionalnych, choć przyglądamy się też rynkom kluczowym – myślę tu o Polsce Centralnej i Śląsku. Planujemy też inwestycje w Poznaniu. Przyznam jednak, że doceniamy rynki lokalne, bo dla nas, jak mówił Jeremi Przybora „jest urok w średnich miastach” i tego się trzymamy – mówi Tomasz Lubowiecki, prezes 7R.

Zródło: PROPERTYNEWS

 

 

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

7R S.A. Sponsorem tytularnym 1 ligowej drużyny siatkarek!

 

Od nowego sezonu drużyna będzie występowała pod nazwą 7R Solna Wieliczka.
Siatkarki mają na swoim koncie wiele sukcesów sportowych- awans do I ligi i awans do 1/8 Pucharu Polski.

7R zawsze chętnie wspiera lokalne inicjatywy, szczególnie te związane ze sportem. Jest to spójne z wartościami naszej organizacji. Zarówno zarząd, jak i pracownicy firmy czynnie uprawiają sport i systematycznie biorą udział w różnego rodzaju zawodach. Wraz z realizacją inwestycji na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej, około dwa lata temu zaczęliśmy wspierać 1 ligową kobiecą drużynę siatkarską z Wieliczki, WTS Solna. Jesteśmy dumni, że awans do 1 ligi siatkarki Solnej wywalczyły sobie już w pierwszym roku istnienia drużyny. Ambicja i dynamiczny rozwój drużyny bardzo nam zaimponował. Cieszę się, że od tego sezonu drużyna będzie występować w barwach 7R – mówi Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R S.A.
To dla nas wspaniała chwila. Ciężka praca wykonywana przez wszystkich działaczy Klubu w ciągu dwóch ostatnich lat przyniosła ogromny efekt. Dzięki wsparciu firmy 7R staniemy się jeszcze mocniejszą i bardziej rozpoznawalną marką na siatkarskiej mapie Polski.- powiedział prezes 7R Solnej, Mariusz Tyrański. Ogromne podziękowania dla Pana Tomasza Lubowieckiego i całego Zarządu Spółki za pomoc i jednocześnie zaufanie jakim nas obdarzyli. Dołożymy wszelkich starań, aby zespół w nadchodzącym sezonie walczył o najwyższe cele.- dodał wiceprezes Jerzy Grabka.

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

AUTO – GUM wynajmuje 12 000 mkw. powierzchni w Centrum Logistycznym 7R pod Krakowem

7R podpisało umowę z krakowską hurtownią Auto-GUM na wynajem 12 tys. mkw. powierzchni w powstającym Centrum Logistycznym Kraków – Kokotów V.
Piąty obiekt w parku logistycznym 7R pod Krakowem będzie oferował 27 tys. mkw. powierzchni magazynowej na wynajem. Podobnie, jak poprzednie inwestycje, tak i ten magazyn 7R jest w znacznej części skomercjalizowany na długo przed oddaniem do użytku. Firma Auto-GUM zdecydowała się na najem 12 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Deweloper zaproponował rozwiązania spełniające wymagania firmy związane ze specyfiką jej działalności. Auto-GUM jest jednym z największych dystrybutorów opon, akumulatorów i felg samochodowych w Polsce. W ciągu roku firma sprzedaje ponad 700 tys. opon. Świadczy również usługi serwisowe. Firma jest obecna na rynku od ponad 25 lat. Magazyn posiada podwyższoną odporność ogniową – ponad 4 tys. mJ/mkw. oraz tryskacze ze współczynnikiem wypływu dostosowanym do rodzaju składowanych produktów. W czerwcu br. 7R zakończyło pierwszy etap flagowej inwestycji znajdującej się w Kokotowie. Obejmował on cztery obiekty magazynowe o łącznej powierzchni 55 000 mkw. Zakończenie prac nad wszystkimi obiektami (docelowo będzie ich osiem) o łącznej powierzchni 200 000 mkw. planowane jest na rok 2019.

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Zapraszamy do głosowania na największy park logistyczny w Małopolsce

Park Logistyczny 7R Kraków Kokotów – Brzegi został nominowany do nagrody w konkursie Prime Property Prize w kategorii „Inwestycja roku na rynku powierzchni logistyczno – magazynowych” Głosować można do 10 września. Liczymy na Was!

http://www.propertynews.pl/konkurs/prime-property-prize-2017,26/

Plebiscyt Prime Property Prize jest organizowany przez redakcję propertynews.pl i ma na celu co roku wyłonić firmy, projekty oraz osoby, których działania spektakularnie wpłynęły na rozwój całej branży nieruchomości komercyjnych. Ocenie podlega jakość projektu, czas realizacji inwestycji, proces komercjalizacji, nowatorskie rozwiązania, architektura, a także wpływ oddziaływania inwestycji na środowisko i gospodarkę regionu. W ubiegłym nagrodę Prime Property Prize otrzymało Centrum Logistyczne Gdańsk Kowale IV zrealizowane przez 7R.

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

7R zwiastun programu

7R w programie „Dobre,bo Polskie” emisja w czwartek 22 czerwca o godzinie 17:40 na antenie TVP3 Kraków.

Kolejne emisje – w piątek 23 czerwca o 18.00 i w najbliższą niedzielę 25 czerwca o  godzinie 10.35

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.