Nowy magazyn w 7R Park Kraków w pełni skomercjalizowany

Nowo powstający magazyn w podkrakowskim parku logistycznym wzbogaca się o kolejnego najemcę – Igepa Polska. Firma zdecydowała się na wynajęcie ponad 2 tys. mkw. na terenie obiektu.

Igepa Polska – dystrybutor papierów poligraficznych, biurowych i materiałów do reklamy wizualnej wprowadzi się na teren parku logistycznego 7R. Tym samym kolejny budynek  w 7R Park Kraków o powierzchni 26 000 mkw. został w pełni wynajęty jeszcze przed oddaniem do użytku.

Podkrakowski park rozwija się w ekspresowym tempie – w ciągu minionego roku w Kokotowie zostały wybudowane i skomercjalizowane cztery magazyny o łącznej powierzchni 67 000 mkw. Zgodnie z planem, nowo powstający magazyn w 7R Park Kraków zostanie oddany do użytku w III kwartale br. Docelowo 7R Park Kraków będzie oferował blisko 200 tys. powierzchni magazynowej pod wynajem.

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

7R startuje z programem City Flex

7R wprowadza na rynek nowy koncept, dedykowany firmom potrzebującym mniejszych magazynów blisko centrów miast. Spółka stworzy sieć składającą się z kilkunastu obiektów typu Small Business Unit (SBU) w całym kraju. Najemca będzie mógł podpisać jedną wspólną umowę na najem powierzchni w kilku magazynach wybudowanych w ramach programu City Flex w różnych lokalizacjach.

Obiekty 7R City Flex powstaną m.in. w Gdańsku, Szczecinie, Warszawie, Łodzi, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Rzeszowie, Kielcach, Częstochowie, Białymstoku, Bydgoszczy i Gdyni. Wszystkie inwestycje mają unikalne położenie – w granicach administracyjnych miast, jednocześnie z dogodnym dojazdem dla TIR-ów, w pobliżu  obiektów handlowych (retail parków), gdzie można łatwo dotrzeć nie tylko własnym samochodem, ale i komunikacją miejską.

Budynki będą miały od 8 do 15 tys. mkw. i oprócz typowej powierzchni magazynowej, w zależności od potrzeb klienta, możliwe będzie zaaranżowane w nich powierzchni serwisowej, handlowo – wystawienniczej, a także większego niż w standardowych obiektach magazynowych, biura. Obiekty są tak zaprojektowane, aby można było w nich prowadzić także lekką produkcję. Miejsce w City Flex’ach znajdą dla siebie zarówno sieci zajmujące się handlem internetowym, operatorzy logistyczni, jak i małe sklepy internetowe, które w jednym miejscu potrzebują magazynu, biura i przestrzeni na prezentację swoich produktów. Minimalne moduły, który można wynająć mają 900 mkw. Ponadto 7R planuje szereg udogodnień ułatwiających najemcom obsługę klientów, jednym z nich jest system umożliwiający odbiór towaru przez całą dobę.

 

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

7R powiększa zarząd spółki

Bartłomiej Krawiecki dołączył do grona członków zarządu 7R. Powiększenie zarządu wiąże się z planami na rozwój i realizację kolejnych obiektów spółki na terenie całej Polski. 

Bartłomiej Krawiecki w 7R jest odpowiedzialny za rozwój nowych inwestycji. Wcześniej pracował ponad 10 lat w Panattoni Development Europe, gdzie prowadził największe inwestycje logistyczne i przemysłowe. Specjalizował się w realizacji projektów i rozwoju firmy na terenie Polski. Doświadczenie zdobywał również w Menard Doswell i Platan Group.

Rozszerzenie struktury zarządu jest podyktowane chęcią wzmocnienia i dostosowania jej do dynamicznego rozwoju i ambitnych planów spółki. Wierzę, że profesjonalizm Bartłomieja Krawieckiego połączony z otwartością umysłu i energią do działania pomoże nam osiągnąć wytyczone cele – komentuje Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R SA.

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

7R z tytułem Lidera Małopolski

7R został nagrodzony w konkursie  „Najlepsze Przedsięwzięcia Roku w Małopolsce – Lider Małopolski”. Wręczenie nagród odbyło się 21 marca w Pałacu Sztuki w Krakowie.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski  wyróżniło najważniejsze projekty o wymiarze społecznym oraz gospodarczym wpływające na dynamiczny rozwój regionu. W najnowszej edycji konkursu „Lider Małopolski” tytułem został nagrodzony m.in. projekt dewelopera 7R – I etap Parku Logistycznego Kraków Kokotów – Brzegi, w ramach którego powstały cztery magazyny na wynajem o powierzchni prawie 54 tys. mkw. Podczas realizacji projektu zatrudnienie znalazło już ok. 400-500 osób, a jego rozwój wciąż trwa – ma szansę stać się największym parkiem logistycznym w regionie. Dyplomy odebrali wspólnie: prezes zarządu 7R, Tomasz Lubowiecki oraz burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł.

Tytuł Lidera Małopolski to dla nas ogromne wyróżnienie i jednocześnie motywacja do dalszego działania. Park Logistyczny w Kokotowie na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej to wyjątkowa inwestycja. W 2016 roku mieliśmy zaszczyt gościć tu Papieża Franciszka przy okazji Światowych Dni Młodzieży, jako że obiekt był głównym zapleczem magazynowym wydarzenia. Mamy świadomość, że inwestycja w Kokotowie, którą rozwijamy ma wpływ na cały region – generuje nowe miejsca pracy i zwiększa wpływy do budżetu gminy. Chcąc jeszcze bardziej przyczynić się do rozwoju regionu równie chętnie wspieramy lokalne instytucje, m.in. związane ze sportem –  komentuje Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R SA

Park logistyczny w Kokotowie na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej to projekt, w ramach którego powstanie łącznie osiem budynków o łącznej powierzchni ponad 180 tys. mkw. W czerwcu ubiegłego roku deweloper świętował półmetek budowy inwestycji. Prace nad wszystkimi obiektami zakończą się w 2019 roku.

fot.Tadeusz Warczak

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

LPP w Parku Logistycznym 7R Gdańsk Kowale

7R rozszerza współpracę z gigantem odzieżowym posiadającym w swoim portfolio pięć rozpoznawalnych marek: Reserved, House, Cropp, Mohito, Sinsay. W budynku VI parku logistycznego w Kowalach, LPP zdecydowało się na ponad 10 tys. mkw. powierzchni. Tym samym nowo wybudowany w partnerstwie JV z Hillwood magazyn jest już w pełni wynajęty.

 LPP SA jest właścicielem sieci sprzedaży, która składa się z ponad 1700 sklepów zlokalizowanych w 20 krajach. Firma tworzy ponad 25 000 miejsc pracy w swoich biurach, centrum dystrybucyjnym oraz sieci sprzedaży w Polsce, krajach Europy, Azji i Afryki. W parku logistycznym Gdańsk Kowale LPP wynajmował do tej pory 5 tys. mkw. w budynku numer I.

Gdańsk i okolice są nam szczególnie bliskie od początku naszej działalności. Jesteśmy związani z Pomorzem – tu znajduje się nasza centrala, a ponadto projektujemy kolekcje trzech naszych marek. Zdecydowaliśmy się ponownie na współpracę z 7R ze względu na elastyczność dewelopera i umiejętność dopasowania do naszych wymagań, a także doskonałą lokalizację parku logistycznego, nieopodal naszej siedziby, dodatkowo umożliwiającą dystrybucję na terenie całej Polski – mówi Stanisław Dreliszak, Dyrektor Logistyki LPP.

Wraz z podpisaniem umowy z LPP, budynek numer VI w Parku Logistycznym Gdańsk Kowale, zrealizowany w partnerstwie JV z Hillwood oferujący ponad 18 tys. mkw. powierzchni magazynowej jest tym samym całkowicie skomercjalizowany. Oddanie do użytku powierzchni przeznaczonej dla najemcy planowane jest na marzec 2018. W transakcji najmu pośredniczyła agencja doradcza Colliers International.

Jesteśmy zadowoleni z rozszerzenia współpracy z liderem odzieżowym LPP i jak zawsze staramy się spełniać wszystkie oczekiwania klienta, aby zapewnić pełną funkcjonalność budynku. Powierzchnia precyzyjnie przygotowana pod potrzeby najemcy zostanie podzielona na część magazynową oraz socjalno-biurową. Będzie wyposażona w nowoczesne oświetlenie LED dopasowane do układu regałów. Zadbaliśmy również o zabezpieczenia przeciwpożarowe zgodne ze standardami NFPA – mówi Marzena Taube, Leasing Manager w 7R.

Po zakończeniu budowy rozbudowy parku logistycznego w Gdańsku 7R zamierza kontynuować inwestycje w regionie. Spółka ma w planach m.in. projekt zlokalizowany w centrum Szczecina.

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

ROHLIG SUUS Logistics w Parku Logistycznym 7R Kraków Kokotów – Brzegi

7R podpisało umowę z operatorem logistycznym ROHLIG SUUS Logistics na wynajem ponad 15,5 tys. mkw. powierzchni magazynowej w nowo powstającym Centrum Logistycznym 7R Kraków Kokotów.

Firma ROHLIG SUUS zajmie powierzchnię w szóstym obiekcie powstającym na terenie parku logistycznego 7R pod Krakowem, którego oddanie jest planowane na III kw. 2018 r. Budynek będzie oferował 26 000 mkw. powierzchni magazynowej na wynajem.

– 7R dostarczy nam budynek w systemie cross – dock zaprojektowany według naszych autorskich rozwiązań, zmienionej siatki słupów czy ponadstandardowej wysokości. Wprowadzone zmiany umożliwią naszej firmie użycie nowoczesnych rozwiązań m.in. takich jak wózki systemowe. Wybrane rozwiązania wpłyną na optymalizację procesów, a w efekcie na lepsze wykorzystanie miejsca do składowania. Ponadto lokalizacja parku 7R pod Krakowem jest z naszego punktu widzenia bardzo atrakcyjna – gwarantuje sprawną komunikację, zarówno z innymi regionami kraju, jak też z kierunkami zagranicznymi – mówi Anna Galas, Dyrektor ds. Logistyki Kontraktowej w ROHLIG SUUS Logistics.

ROHLIG SUUS jest operatorem logistycznym, który oferuje obsługę logistyczną firm na wszystkich kontynentach. Obecnie zatrudnia ponad 1200 pracowników. W Polsce działa od 1989 roku. Oferuje usługi w obszarze zarządzania logistyką i łańcuchem dostaw, usługi magazynowe, projekty cargo oraz obsługę celną. Realizuje procesy logistyczne w oparciu o transport drogowy, morski, lotniczy i kolejowy.

– Cieszymy się, że kolejna firma postanowiła się rozwijać na terenie Parku Logistycznego Kraków Kokotów – Brzegi. Staramy się spełniać wszystkie oczekiwania klienta, aby zapewnić pełną funkcjonalność budynku. Na powierzchni dopasowanej pod potrzeby ROHLIG SUUS, oprócz podwyższenia wysokości magazynu, zastosowane zostaną również rozwiązania pozwalające na optymalne wykorzystanie wynajmowanej powierzchni.  Magazyn zostanie wyposażony także w oświetlenie LED – mówi Maciej Krawiecki, Leasing Director w 7R.

7R wybuduje w swoim parku kolejny obiekt spełniający zarówno wymogi bardzo sprawnej logistyki szybko rotujących towarów jak też nowoczesnego składowania w zoptymalizowanej nowoczesnej powierzchni magazynowej. W transakcji najmu pośredniczyła firma doradcza Colliers International.

– Jesteśmy dumni, że kluczowy na rynku operator logistyczny jakim jest ROHLIG SUUS już po raz kolejny w ciągu ostatnich kilku lat zdecydował się na współpracę z Colliers. Jesteśmy przekonani, że dzięki atrakcyjnej lokalizacji oraz zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań logistycznych w Centrum Logistycznym 7R Kraków Kokotów ROHLIG SUUS nie tylko zapewni dotychczasowym klientom obsługę na najwyższym poziomie, ale również powiększy grono swoich najemców – Paweł Nosal, dyrektor w dziale Powierzchni Logistycznych i Przemysłowych Colliers International.  

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

7R sponsorem tytularnym CST MTB Team!

7R  został sponsorem tytularnym CST MTB Team. Od nowego sezonu  drużyna kolarska będzie występowała w barwach 7R i pod nazwą CST 7R MTB Team. 9 stycznia, podczas oficjalnej uroczystości nastąpiło podpisanie umowy i symboliczne przekazanie koszulki inaugurujące partnerstwo.

Wspomaganie inicjatyw związanych ze sportem towarzyszy strategii 7R od początku istnienia firmy. Obecnie deweloper wspiera również drużynę siatkarek 7R Solna Wieliczka i amatorską grupę kolarską 7R Politechnika Gdańska.

Jestem ogromnie zadowolony z rozpoczęcia współpracy z drużyną kolarską CST MTB Team. To kolejny etap realizacji naszej misji społecznej poprzez promowanie sportu. Jest to związane z wartościami organizacji – zarówno zarząd jak i pracownicy firmy czynnie uprawiają sport angażując się w różnego rodzaju kompetycje. Mamy nadzieje, że w nowych barwach uczestnicy drużyny odniosą same sukcesy, których serdecznie im życzymy – komentuje Tomasz Lubowiecki, prezes 7R SA

CST MTB Team powstał z początkiem 2017 roku. Liderem drużyny kolarskiej jest Dariusz Batek – reprezentant Polski, wielokrotny zwycięzca wyścigów etapowych na szosie i maratonów MTB, medalista mistrzostw Polski MTB oraz srebrny medalista mistrzostw świata MTB w sztafecie z 2007 r. W ubiegłym roku zawodnik po raz trzeci w karierze został mistrzem Polski w maratonie MTB. Oprócz Dariusza Batka w drużynie znajdują się również Rita Malinkiewicz, Michał Kucewicz i Karol Kucięba, a to nie koniec, bo szykują się jeszcze wzmocnienia.


– Wszyscy jesteśmy podekscytowani i szczęśliwi, że firma 7R zdecydowała się dołączyć do projektu jako sponsor tytularny naszej grupy, która od teraz nazywa się CST 7R MTB Team. 7R to bardzo solidny partner, znany z zamiłowania do kolarstwa i sportu w ogóle, co ma niebagatelne znaczenie w codziennej współpracy. Osobiście jestem przekonany, że przyniesie ona obu stronom wiele korzyści i satysfakcji ze wspólnie osiągniętych sukcesów – komentuje Dariusz Batek.

 

 

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Gdańsk Kowale na finiszu!

Wraz z oddaniem do użytkowania Centrum Logistycznego Gdańsk Kowale VI rozbudowa parku logistycznego w Kowalach dobiegła końca. Wśród najemców obiektu o powierzchni 18 000 mkw., realizowanego w ramach partnerstwa JV z Hillwood znajdą się m.in. ESA logistika oraz Eastend.pl.

ESA logistika jest jedną z wiodących firm logistycznych reprezentowanych w czterech krajach Europy Środkowej. Koncentruje się na świadczeniu kompleksowych rozwiązań logistycznych zwracając szczególną uwagę na ochronę środowiska. W parku logistycznym Gdańsk Kowale objęła powierzchnię ponad 4 tys. mkw.
Kolejnym najemcą, który wprowadził się do Centrum Logistycznego Gdańsk Kowale VI jest Eastend.pl – firma, która oferuje oryginalne produkty topowych marek – jakościowe obuwie, torby, plecaki, ubrania i akcesoria. Z deweloperem 7R współpracuje po raz pierwszy, decydując się na wynajęcie niemal 2,2 tys. mkw. W transakcji pośredniczyła gdańska agencja nieruchomości Querco Property, specjalizująca się w kompleksowej obsłudze i doradztwie na rynku nieruchomości.

Po zakończeniu rozbudowy parku logistycznego w Gdańsku – Kowalach łączna powierzchnia wszystkich obiektów na terenie parku wynosi 140 000 mkw. To jednak nie koniec inwestycji 7R na północy kraju. Deweloper 7R zamierza kontynuować inwestycje w regionie.

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.

Nagroda PIÓRO ROKU 2017

Stowarzyszenie Content Marketing Polska przyznało nagrodę Brązowe PIÓRO ROKU  2017  Marcie Sieliwierstow – Białowąs za artykuł o podkrakowskim parku 7R zamieszczony w Pulsie Logistyki 04 (1/2017)

Autorka artykułu – Marta Sieliwierstow – Białowąs,  dziennikarka i PR Manager BOIG Marketing, specjalizuje się w tematach związanych z rynkiem nieruchomości komercyjnych.

Nagrodzony artykuł „Największy park logistyczny w Małopolsce” to  rozmowa dziennikarki z Jerzym Czajkowskim, pełnomocnikiem zarządu 7R ds. inwestycji na temat flagowej inwestycji 7R, którego rozwój zakłada skalę pozwalającą na stanie się największym parkiem logistycznym w Małopolsce.

Laureaci: https://www.facebook.com/notes/stowarzyszenie-content-marketing-polska/laureaci-pi%C3%B3r-roku-2017/1833918779963592/

 

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.