Uphill MTB Beskidy 2017

7r Logistic Politechnika Gdańska na Uphill MTB

Uphill MTB Beskidy
  to międzynarodowy cykl wyścigów w kolarstwie górskim, odbywający się na przełomie lipca i sierpnia, w którym zawodnicy teamu 7r Logistic Politechnika Gdańska startowali już po raz trzeci. Nietypowa formuła zawodów, jaką jest jazda indywidualna na czas, z roku na rok przyciąga coraz więcej ochotników. W tym roku na starcie stanęło się aż 160 zawodników, a wśród nich kilku zajmujących czołowe lokaty w prestiżowych zawodach. Z roku na rok czasy naszych zawodników są coraz lepsze, ale przy tak silnej obsadzie zdobycie dobrego miejsca było nie lada wyzwaniem!

Drużyna przed startem w Rakovej – Słowacja (fot. Agnieszka Marcyniuk)

Etap 1  Bystrzyca – Ostry:  11 km/580 m
Upalna lipcowa sobota. Na początku mocno pod górę po asfalcie, potem trochę bardziej płasko po szutrze. Następnie trawers z pięknym widokiem na Wędrynię i Bystrzycę i do samej mety już tylko stromiej. Na finałowej „sztajfie” Maciej łapie typową kolarską „bombę”, Michał Korbus tuż za podium, a Magda na 3. miejscu!

Michał Korbus (fot. Agnieszka Marcyniuk)

Etap 2 Wędrynia – Wielka Czantoria: 12,9 km/789 m
Drugi dzień zmagań i najbardziej obfita w liczby edycja cyklu – najdłuższy dystans i największe przewyższenie. Na początek około 5km równo w górę, asfalt przechodzi w leśną, sypką, żużlową ścieżkę. Potem rzecz nietypowa dla tych zawodów – zjazd! 180 m w dół po tej samej, bardzo zdradliwej nawierzchni. Po chwili wytchnienia mozolna wspinaczka na Wielką Czantorię. Na mecie Magda ponownie trzecia, Michał Korbus piąty.

Magdalena Fabjanowicz (fot. Agnieszka Marcyniuk)

Etap 3 Brenna – Błatnia: 6,9 km/522 m
Po tygodni treningów na górskich szlakach nadszedł kolejny weekend startów. Tym razem start w Brennej i wspinaczka na szczyt Błatnia. Duża część podjazdu trudna technicznie. Za to końcówka bardzo przyjemna, widokowa. Meta usytuowana tuż za szczytem, więc każdy dokręca na zjeździe ile sił w nogach i z prędkością 60km/h zawodnicy wpadają na końcową linię! Michał Gretkowski dał z siebie wszystko, to jego zdecydowanie najlepszy start. Magda znów trzecia, Michał Korbus piąty, zaraz za nim Grzesiek, a Maciej w swojej kategorii również na piątej pozycji.

Michał Gretkowski (fot. Agnieszka Marcyniuk)

Etap 4 Rakova – Wielki Połom: 10,5 km/441 m
Czas na Rakovą. Start z rampy czasówkowej, etap z największą ilością asfaltu, więc bardzo szybki. 7km pod górę szosą, średnia około 40km/h. Potem wolniej, co nie oznacza, że lżej. Asfalt się kończy, zaczyna się kolarstwo górskie, a nachylenie cały czas rośnie. Rozpalona sierpniowym słońcem polana, potem leśny szeroki dukt i w końcu piękny widok na Małą Fatrę. Do mety pozostaje kilometr, więc już bez kalkulacji – „w trupa” do mety. Magda trzecia w kategorii K2, Maciek trzeci w M1. a w M2 trzecie miejsce zajął Michał.

Anna Jagiełło (fot. Agnieszka Marcyniuk)

Etap 5 Ustroń – Równica: 7,3 km/496 m
Ostatni etap – Równica. Trasa wszystkim dobrze znana ze zgrupowań, poprzednich lat startów w Uphillach, a nawet z Bike Maratonu. Znów bardzo gorąco. Po asfaltowym fragmencie wjazd do lasu, gdzie cień drzewa rozkładają nad zawodnikami parasol, dający ukojenie. Cały czas ostro pod górę, krótki moment wypłaszczenia, nawrotka, a po niej stromy, kamienisty podjazd. Pod sam koniec błotna niespodzianka i META! Michał ponownie piąty, Magda czwarta. Martyna w swoim debiucie zajmuje 7 lokatę.

Prezes Ryszard Gretkowski (fot. Agnieszka Marcyniuk)

Klasyfikacja najwytrwalszych po 5 edycjach:
2. Magdalena Fabjanowicz
4. Michał Korbus

Klasyfikacja generalna  (4 najlepsze starty):
2/K2 Magdalena Fabjanowicz
7/K2 Anna Jagiełło

5/M2 Michał Korbus
6/M2 Grzegorz Rokicki
4/M1 Maciej Piński
9/M1 Michał Gretkowski

Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej !!!

Najlepsza drużyna Uphill MTB Beskidy 2017 (fot. Agnieszka Marcyniuk) 
Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.