Bike Maraton 2017 – prawdziwie górskie ściganie!

Bike Maraton to cykl 12 typowo górskich maratonów MTB odbywających się przez cały sezon w Wiśle, Świeradowie-Zdroju, Szklarskiej Porębie i innych miejscowościach na południu Polski. Setki, a nawet tysiące kolarzy, od amatorów po zawodowców, stawało na starcie każdego z etapów. W ramach tej prestiżowej imprezy odbyły się między innymi Mistrzostwa Polski w maratonie MTB, a zawody w Jeleniej Górze miały rangę UCI MTB Marathon Series.

fot. Agnieszka Marcyniuk

W sezonie 2017 do tego szerokiego grona dołączyli kolarze teamu 7R Logistic Politechnika Gdańska. Było to ogromnym wyzwaniem zarówno sportowym – ze względu na trudne kondycyjnie i technicznie trasy, jak i logistycznym – z powodu dużych odległości z Gdańska. Bezpośrednia rywalizacja z setkami zawodników z całej Polski, spośród których wielu prezentuje bardzo wysoki poziom sportowy, nie przestraszyła kolarzy drużyny 7R. Wyniki kilku zawodników przerosły nawet nieco przedsezonowe założenia i prezentują się bardzo okazale.

Wyniki:

8. i 9.miejsce w klasyfikacji generalnej dystansu MINI (Martyna, Ania)

4. i 6. Miejsce w klasyfikacji generalnej dystansu MEGA (Magda, Paula)

6., 9., 11. i 25. miejsce w klasyfikacji generalnej dystansu MEGA (Michał, Tomek J., Grzegorz, Tomek S.)

15x kobiety i 4x mężczyźni w TOP 5 odpowiednio w kat.K2/M2  podczas pojedynczych edycji

fot. Agnieszka Marcyniuk

Sezon z Bike Maratonem to jednak przede wszystkim niezapomniana przygoda, możliwość zobaczenia wielu pięknych miejsc w Polsce i czerpania pełnymi garściami z tego, co najlepsze w kolarstwie górskim!

fot. Agnieszka Marcyniuk

 

Podziel się tą informacją. Wybierz platformę.