Media o nas:

7R startuje z nowym konceptem City Flex

Top logistyk nr 2 kwiecień - maj 2018

"Oko w oko: Z Tomaszem Lubowieckim, prezesem zarządu 7R - o tym, jak firma z dewelopera przodującego na rynkach regionalnych wyrasta na ogólnopolskiego gracza, i jak ma jej w tym pomóc sieć miejskich magazynów, która oplecie cały kraj - rozmawiała redakcja "Top Logistyk"

Źródło: Top logistyk

Internetowy handel kształtuje rynek logistyczny

Rzeczpospolita, publikacja 13.04.2018

"Trendy: Małe magazyny będą wyrastać w obrębie aglomeracji. 
Kontrolowana przez prezesa Tomasza Lubowieckiego spółka 7R dotychczas specjalizowała się w budowie parków logistycznych przeznaczonych dla wielu najemców, jak  i na zamówienie pojedynczych podmiotów ( formuła BTS). W 2017 deweloper oddał do użytku obiekty logistyczno - przemysłowe o łącznej powierzchni 140 tys. mkw. Firma rozpoczyna budowę drugiej gałęzi biznesu, opartej na małych magazynach w obrębie miast pod szyldem City Flex."

Źródło: Rzeczpospolita

Lokomotywy Małopolski napędzają rozwój regionu. Zostały nagrodzone.

Dziennik Polski, publikacja 22.03.2018

"W Pałacu Sztuki w Krakowie wręczono wczoraj wyróżnienia Liderom Małopolski 2017. Wśród nich jest Deweloper 7R, który w podkrakowskich Brzegach otworzył Park Logistyczny Kraków Kokotów - Brzegi. Dyplom odebrał prezes firmy Tomasz Lubowiecki w towarzystwie Artura Kozioła, burmistrza Wieliczki."

Źródło: Dziennik Polski

Rohlig Suus Logistics w Parku Logistycznym 7R

Puls Biznesu, publikacja 13.03.2018

(...)"7R podpisało umowę z Rohlig Suus Logistics na wynajem ponad 15,5 tys.mkw. magazynów w budowanym centrum logistycznym 7R Kraków Kokotów-Brzegi. Firma Rohlig Suus zajmie powierzchnię w szóstym obiekcie. Oddanie do użytku parku logistycznego 7R jest planowane na trzeci kwartał 2018r. Budynek będzie oferował 26 tys.mkw. magazynów na wynajem."

Źródło: Puls Biznesu

Gdańsk Kowale VI z pierwszymi najemcami

Rzeczpospolita, publikacja 26.01.2018

(...)"Po zakończeniu rozbudowy parku logistycznego w Gdańsku zamierzamy kontynuować inwestycje w regionie. Widzimy duży potencjał na rynku nieruchomości magazynowych na północy kraju. W najbliższej przyszłości myślimy o nowym projekcie w Szczecinie - komentuje Ryszard Gretkowski, wiceprezes 7R."

Źródło: rp.pl

7R rozwija skrzydła

Top logistyk, nr 6 (60) grudzien - styczeń 2018

"(...) Najbliższe kwartały w 7R zapowiadają się pracowicie. W 2018 firma będzie się rozwijać również w innych częściach Polski, także tych, w których dotychczas była nieobecna. W planach ma dostarczenie 150 000 mkw. powierzchni magazynowej w siedmiu nowych lokalizacjach. Pierwsze inwestycje już ruszyły."

Szczęśliwa siódemka dla 7R 

Eurologistics nr 6/2017 (103) data publikacji 7 grudnia

"Mijający  rok okazał się szczęśliwy dla firmy 7R, która w tym czasie dostarczy na rynek siedem magazynów, tym samym ustanawiając swój własny, historyczny rekord. O tym, co przyniósł 2017 rok i jakie są plany dewelopera na najbliższe miesiące, opowiada Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R"

 

 

Siła przyciągania 

Magazynowanie i Dystrybucja ( 6/2017)- raport specjalny

Jaki był rok 2017 w logistyce magazynowej? Najciekawsze projekty, głośne przedsięwzięcia, perspektywy rozwoju. 

"Odpowiedź na popyt

-Najczęściej najemcy decydują się na powierzchnie na terenie Polski Centralnej (120 000 mkw. wynajętej powierzchni), na Górnym Śląsku ( 126 000 mkw.) i w okolicach Warszawy (121 000 mkw.) (...) Duże zainteresowanie utrzymuje się również na terenie Trójmiasta i Szczecina. Rynek trójmiejski jest ciekawy ze względu na możliwości dystrybucyjne. Na przykładzie naszego parku logistycznego możemy zaznaczyć, że bliskość południowej obwodnicy Gdańska, czyli drogi S7, powoduje bezkolizyjny wyjazd w kierunku Warszawy, a połączenie z autostradą A1 umożliwia niezakłócony transport w kierunku południowym. Z tego względu zdecydowaliśmy się  na rozbudowę inwestycji, po której zakończeniu łączna powierzchnia parku w Kowalach wynosić będzie 140 000 mkw. Widząc potencjał w inwestycjach na północy kraju, nie chcemy poprzestać na zakończeniu tej rozbudowy - rozważamy obecnie pomysły na nowe projekty w tym regionie." - Maciej Krawiecki, Leasing Director 7R SA

Beskid Park da pracę

Dziennik Zachodni Tygodnik Bielsko-Biała

Symbolicznym wbiciem łopaty w środę 22 listopada deweloper 7R rozpoczął realizację Beskid Parku w Czechowicach-Dziedzicach tuż przy DK1 (niemal na granicy z Bielskiem-Białą). Powstają tu dwa magazyny na wynajem o łącznej powierzchni 30 tys. mkw. Tak wielkiej inwestycji takich magazynów w Beskidach jeszcze nie było.

VIII Forum Przedsiębiorców

Dziennik Polski

Dziennik Polski podsumowuje  debatę podczas VIII Forum Przedsiębiorców Małopolski. Tomasz Lubowiecki, prezes zarządu 7R: "Jako deweloper budujemy magazyny, by inni mogli w nich prowadzić biznes. Największym naszym klientem są sieci handlowe, ale obecnie na pierwszy plan wysuwa się e -commerce, co jest znakiem czasu: coraz więcej kupujemy przez internet. To zmienia biznes, powoduje potężny rozwój logistyki magazynowej".

http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/a/dobre-drogi-tory-i-lotniska-nakrecaja-miliardowe-biznesy,12634328/

Rośnie strefa wokół Brzegów

Rzeczpospolita  10.07.2017

Otwarta niedawno inwestycja 7R Logistic ma szansę stać się największym parkiem logistycznym w Małopolsce.
Dzięki niej zatrudnienie w wielickiej strefie już  znalazło ok. 400-500 osób, a ponieważ to dopiero półmetek zaplanowanych prac, to liczba zatrudnionych jeszcze wzrośnie. Łącznie na terenie WSAG stoją już cztery budynki na wynajem.

Wielkie otwarcie 7R pod Krakowem

Nowoczesny Magazyn, czerwiec 2017

7R -deweloper specjalizujący się w budowaniu nowoczesnych powierzchni magazynowych na wynajem nie zwalnia tempa. 2 czerwca br. podczas oficjalnego otwarcia magazynu,  spółka podsumowała zakończenie realizacji I etapu Parku Logistycznego Kraków Kokotów-Brzegi. W trakcie uroczystości zostało zaprezentowane również nowe logo 7R

Trójmiejskie magazyny na fali wznoszącej. Dobre prognozy zwłaszcza dla Gdańska.

Polska Gazeta Transportowa, kwiecień 2017

Ubiegły rok na rynku trójmiejskim był rekordowy pod względem podaży i popytu.trójmiejskie magazyny PGT
2017 zapowiada się równie dobrze.

(...) Główną lokalizacją trójmiejską, gdzie powstają nowe parki logistyczne, jest Gdańsk. I tak, np. na terenie jednego z nich - Gdańsk - Kowale- zakończyła się niedawno budowa piątego z sześciu magazynów firmy 7R Logistic. Obecnie wśród najemców obiektu o powierzchni 33 tys m2 znajdują się m.in. przedstawiciele branży automotive oraz elektrycznej. Spółka ma już w planach kolejne inwestycje w regionie.

Upper Finance w ramach trzyletnich obligacji pozyskał dla 7R Logistic 12 milionów złotych, co pozwoli na rozbudowę Parku Logistycznego Kraków-Kokotów.

LOVEKRAKOW.PL, 14.04.2017lovekraków

Właśnie ruszyła budowa piątej hali magazynowej o powierzchni 27 tysięcy mkw. Docelowo w Parku Logistycznym ma stanąć osiem budynków o łącznej powierzchni ponad 180 tys. mkw. Będzie to największy hub logistyczny w Małopolsce.
Grupa 7R Logistic wybudowała w całej Polsce już 190 tysięcy mkw. powierzchni magazynowej. – Pozyskane środki pozwolą na dalszą rozbudowę istniejącego od ponad roku Parku Logistycznego Kraków-Kokotów. – tłumaczy Iwona Załuska, partner w Grupie Upper Finance i prezes zarządu Upper Finance Consulting.
Lokalny rynek magazynowy doświadcza w ostatnim czasie dobrych chwil. Powierzchnie w większości są wynajmowane jeszcze przed zakończeniem budowy hal. – Spółka zdecydowała się na ten krok widząc olbrzymi potencjał lokalizacji oraz zapotrzebowanie ze strony najemców na nowoczesną powierzchnię magazynową na terenie wschodniego Krakowa – dodaje.

Centrum Logistyczne Gdańsk – Kowale V na finiszu

Nowoczesny Magazyn (luty-marzec 2017)

Dobiega końca budowa Centrum Logistycznego Gdańsk – Kowale V o powierzchni 32 000 mkw. Deweloper 7R Logistic zaplanował oddanie obiektu do użytku na I kwartał 2017 r. Wśród najemców magazynu są m.in. przedstawiciele branży automotive czy elektrycznej. W obiekcie zastosowano niestandardowe rozwiązania m.in. jest on przystosowany pod zabudowę wielopoziomową z automatyką magazynową. Ponadto deweloper wyposażył obiekt w energooszczędne oświetlenie oparte o oprawy w technologii LED i czujki ruchu, a także energooszczędne rozwiązania w zakresie ogrzewania i wentylacji obiektu. To piąty z sześciu magazynów wchodzących w skład Parku Logistycznego Gdańsk – Kowale. Docelowo wszystkie obiekty będą miały około 140 000 mkw. Inwestycja cieszy się dużym zainteresowaniem najemców, dlatego jeszcze w tym roku ruszy budowa szóstego, ostatniego budynku o powierzchni około 18 000 mkw z całego kompleksu.Dostrzegając bardzo duży potencjał trójmiejskiego rynku, po zakończeniu budowy parku w Kowalach, 7R Logistic planuje kolejne inwestycje w tym regionie.

7R Logistic na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej rozbudowuje Park Logistyczny Kraków Kokotów – Brzegi

Puls Biznesu Weekend 27.01.2017:

"7R Logistic na terenie Wielickiej Strefy Aktywności Gospodarczej rozbudowuje puls biznesu weekendPark Logistyczny Kraków Kokotów – Brzegi. Pierwszy z budynków został oddany do użytku pod koniec 2015 r. W I kw. 2017 r. zostanie oddany drugi magazyn o powierzchni około 15 tys. mkw. W budowie jest także obiekt produkcyjny typu BTS (Build – To – Suit). Trwają również pracy przy kolejnych budynkach, docelowo park zaoferuje ponad 150 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej(..)".

Utrzymać formę

Eurobuild Central & Eastern Europe (01/02/2017)Najlepsi zarzadcy magazynowi 2016

„O tym, iż jednym z ważniejszych wyzwań dla zarządcy jest utrzymać standard świadczonych usług wbrew normalnym ludzkim słabościom, przekonuje Michał Skorupski, administrator z 7R Logistic, który wraz z Izabela Gajek (ex aequo z Martą Kostyk z Prologis) odbierał nagrodę dla najlepszych menedżerów magazynowych w 2016r.”

 

 

Perła PomorzaEurobuild Magazyn Roku 2016

Eurobuild Central & Eastern Europe (01/02/2017)

"Świetnie zlokalizowany, zarządzany, mający wszystko, co potrzeba - tak w kilku słowach można scharakteryzować Centrum Logistyczne Kowale I i II w okolicach Gdańska, które w 2016 roku sięgnęło po nagrodę Eurobuild Awards.
W kategorii dotąd zdominowanej przez duże międzynarodowe firmy deweloperskie wygrał tym razem obiekt zbudowany i zarządzany przez stosunkowo niewielkiego krakowskiego dewelopera magazynowego – 7R Logistic. Jego wyniki w badaniu przeprowadzonym przez firmę Millward Brown rzeczywiście mogą robić wrażenie. Na wszystkie 33 pytania, które zadano najemcom Centrum Logistycznego Gdańsk Kowale nie było ani jednej oceny, w której nie wypadłoby ono co najmniej przyzwoicie.”

Hossa, jakiej dawno nie było

Puls Biznesu, 20.12.2016  Puls Biznesu R.Gretkowski

„Zaskoczeń w rocznym podsumowaniu rynku magazynowego nie było. Rok 2016 kończy się rekordami. (…) Kierunek z potencjałem: W mijającym roku prężnie się rozwijały rynki w stolicach regionów. Stanowią koło napędowe działalności średniej wielkości deweloperów. Rozwój infrastruktury drogowej w kraju przyczyni się natomiast do powstawania kolejnych atrakcyjnych miejsc z podobnym potencjałem — mówi Ryszard Gretkowski, wiceprezes 7R Logistic”

Rok 2016 na rynku magazynowym. Największe kontrakty maja już w kieszeni?

Rzeczpospolita 30.12.2016 Sonda Rzeczpospolita. Sonda - Rok 2016 na rynku magazynowym

„Jakie było najważniejsze wydarzenie dla branży magazynowo – logistycznej w 2016r ? Co było najistotniejsze z punktu widzenia największych firm oraz dla całej branży? Do udziału w sondzie zaprosiliśmy najważniejszych graczy na rynku. (..) „Tomasz Lubowiecki, prezes spółki 7R Logistic: Mijający rok był wyjątkowy dla deweloperów budujących obiekty logistyczno – magazynowe. Z każdym kwartałem zwiększało się zapotrzebowanie na najlepszej jakości budynki. Tradycyjnie jedną z najważniejszych branż generujących popyt byli operatorzy logistyczni i firmy produkcyjne, ale z każdym miesiącem rosło również znaczenie przedstawicieli branży e-commerce. Naszym sukcesem było m.in. zapewnienie wsparcia logistycznego Światowym Dniom Młodzieży w Krakowie. To wydarzenie o skali bez precedensu.”

Auto- Partner w magazynie 7R Logistic.

Tsl- biznes.pl, 06.12.2016tsl- biznes.pl

„Prawie 7600 mkw. powierzchni magazynowej i biurowej zajmie firma Auto-Partner
w magazynie budowanym przez 7R Logistic na terenie Parku Logistycznego Gdańsk – Kowale. W nowym magazynie firma będzie dysponować około 7600 mkw., z czego 6500 mkw. będzie przeznaczone na magazyny, a 1087 mkw. na biura.
Na rynku działamy już od ponad 30 lat. Jesteśmy liderem w Trójmieście i wiodącym dystrybutorem części samochodowych w Polsce północnej. Aby sprawnie obsługiwać wszystkie procesy wyjątkowo ważne było dla nas dopasowanie magazynu do naszych indywidualnych potrzeb. Cieszymy się, że firma 7R Logistic wykazała się elastycznym podejściem i zaproponowała rozwiązania, które
spełniają nasze wszystkie oczekiwania" – mówi Antoni Jarosławski, prezes firmy Auto-Partner.
Ze względu na specyfikę działalności najemcy powierzchnia zostanie wyposażona w zaplanowane specjalnie dla klienta nowoczesne rozwiązania.
Wśród nich będą m.in.: regały wielorzędowe, automatyka regałowa w postaci automatycznej linii transportu wewnętrznego, a także dedykowany system techniki przeładunkowej. Odporność ogniowa budynku zostanie zwiększona do poziomu powyżej 4000 MJ/m2.
Magazyn będzie także wyposażony w instalację tryskaczową w regałach. Dodatkowo w całym obiekcie będzie zainstalowane oświetlenie LED sterowane czujkami ruchu" - wyjaśnia Waldemar Paszko, dyrektor ds. inwestycji 7R Logistic. Całkowita powierzchnia piątego z obiektów powstających w Parku Logistycznym Gdańsk – Kowale wyniesie 32 tys. mkw. Jego oddanie do użytku deweloper 7R Logistic zaplanował na I kw. 2017 r.(…)”

Jest dobrze, ale najtaniej w Europie

Puls Biznesu 29.11.2016Puls Biznesu TL

Po trzecim kwartale 2016 r. łączna powierzchnia magazynowa w kraju zbliżyła się do 11 mln mkw. A potencjał wzrostowy nie wyczerpuje się.
„Od początku rok 2016 jest bardzo udany dla rynku magazynowo- przemysłowego. W pierwszych trzech kwartałach w Polsce wybudowano łącznie 970 tys.m.kw. magazynów. Trwa budowa kolejnych 920 tys.m.kw. Wszystko wskazuje na to, że rok zakończy się rekordem podażowym.
W ślad za deweloperami podążają najemcy. Popyt w ostatnich trzech miesiącach wzrósł o ponad 75% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku – mówi Tomasz Lubowiecki, prezes 7R Logistic.”

7R Logistic zdobywcą nagrody Prime Property Prize 2016

Estatenews.pl, 29.09.2016estatenews

„Centrum Logistyczne Gdańsk-Kowale IV zostało uhonorowane nagrodą Prime Property Prize 2016 w kategorii Inwestycja Roku na Rynku Powierzchni Logistyczno-Magazynowej. Statuetki w 10 kategoriach wyróżniające osoby i firmy mające największy wpływ na rynek nieruchomości komercyjnych zostały wręczone 26 września na uroczystej gali rozdania nagród w Domu Handlowym Vitkac. Centrum Logistyczne Gdańsk-Kowale IV to czwarta inwestycja, która powstała w Parku Logistycznym 7R Logistic Gdańsk-Kowale. Jest nowoczesnym obiektem magazynowym położonym w dogodnej pod względem logistycznym lokalizacji – w Kowalach k. Gdańska. Budynek o powierzchni 17 500 mkw. znajduje się w pobliżu drogi S6 będącej częścią obwodnicy Trójmiasta oraz w pobliżu autostrady A1. Oprócz powierzchni przeznaczonej pod składowanie towarów posiada również

Rosną hale pod Krakowem

Rzeczpospolita, 11.07.2016, Życie RegionówRzeczpospolita 11 07 2016

Teekanne Polska, jeden z największych producentów herbaty w Europie, otworzy zakład mający blisko 6 tys. mkw. w Parku Logistycznym 7R Logistic Kraków‐Kokotów.
Rynek magazynowy wokół Krakowa raczkuje w porównaniu z innymi zagłębiami logistycznymi w kraju. Traci klientów głównie na rzecz pobliskiego Śląska. A jednak to tu, w Parku Logistycznym Kraków‐ Kokotów, powstanie herbaciane centrum Teekanne.
Hala na miarę. Inwestycję dla producenta herbat prowadzi spółka 7R Logistic, która buduje już hale na terenie 9‐hektarowej działki pod Krakowem. W ramach pierwszego etapu prac, pod koniec 2015 r., został oddany do użytku w tej lokalizacji pierwszy magazyn o powierzchni ponad 13 tys.m.kw. W planach są kolejne obiekty w parku, w tym wspomniana hala produkcyjno- magazynowa wraz z zapleczem socjalnym, o łącznej powierzchni 5750m.kw. Budynek typu build- to – suit- czyli wybudowany na zamówienie klienta-będzie położony w pobliżu węzła autostrady A4 oraz drogi S7’ (…)

Kolejny magazyn Velvet Care

Magazyny.pl 4 (4/2016)Magazyny.pl - Velvet Care

„7R Logistic wybuduje dla firmy Velvet CARE około 20tys. m2 powierzchni magazynowej. Obiekt powstanie w systemie BTS w bezpośrednim sąsiedztwie zakładu produkcyjnego w Kluczach. Według planów budynek na zostać oddany do użytku w 2017 roku. – w związku z intensywnym rozwoje przedsiębiorstwa, kolejnym, naturalnym krokiem była chęć inwestycji w powierzchnię magazynową zlokalizowaną możliwie najbliżej naszego zakładu produkcyjnego. Jesteśmy zadowoleni, że 7R Logistic dopasował się do naszych oczekiwań – mówi Artur Pielak, Prezes Velvet CARE.”

Na rynku magazynowym aktywność wzmacnia nowy typ klientówproperty-miniatura-300x300

propertynews.pl

Rynek powierzchni magazynowej oferuje duże możliwości nie tylko wielkim deweloperom. Sztuką jest znalezienie szansy. Jedną z nich jest e-commerce. - Sklepy i hurtownie internetowe często nie posiadają typowych siedzib, ale potrzebują powierzchni do składowania produktów. Idealnym rozwiązaniem dla nich są small business unity - tłumaczy w wywiadzie z Propertynews.pl Tomasz Lubowiecki, prezes 7R Logistic.

Przesyłkę znajdzie elektroniczny mózg

newsweek

Przejmują kontrolę nad pracą wózków widłowych, same decydują, gdzie położyć paczkę w magazynie - zaawansowane systemy informatyczne są dzisiaj w centrach dystrybucji niezbędne.

Bez-nazwy-2

Informacja dla wydawcy:

7R  S.A. – deweloper działający na rynku nieruchomości komercyjnych specjalizujący się w dostarczaniu nowoczesnych powierzchni logistycznych pod wynajem. Spółka realizuje zarówno centra magazynowe i przemysłowe przeznaczone dla wielu najemców, jak też obiekty typu BTS. W portfolio 7R znajduje się Park Logistyczny Gdańsk-Kowale, Park Logistyczny Kraków Kokotów-Brzegi, Centrum Logistyczno-Biurowe Sosnowiec Milowice i Centra Biurowo-Serwisowe MAN w Małopolu i w Modlnicy oraz obiekt typu BTS zrealizowany dla Velvet CARE w Kluczach . Dotąd spółka zrealizowała łącznie ponad 250 000 m.kw. powierzchni magazynowo – biurowej.

Za swoją działalność 7R Logistic została uhonorowana prestiżowymi nagrodami branżowymi: Eurobuild Awards, Prime Property Prize i wyróżnieniem w konkursie Polskiego Towarzystwa Logistycznego.

Kontakt
Marta Białowąs    
PR Specialist
BOIG Marketing

tel. 882 184 441
m.bialowas@boig.pl